Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 06.01.2019 00:16:18 

Chovatelská stanice  RAMONGO

Novinky

Novinky...2018

smiley3.prosinec - rozhodli jsme se připustit hnědou kozu Bezinku. I když jsem ji původně plánovala nechat až na za rok , nakonec jsme rozhodli jinak. Bezinka je pěkná a velká kozička , a do příštího roku by jistě stloustla, jako Líza..Vybrala jsem k ní plemenného kozla české hnědé kozy. Krásný a hodný rohatý jako čert.BUdeme se těšit na kůzlátka.

smiley1.prosinec  - opět tradičně každoročně se naše zvířátka zúčastnila akce Vánoční trhy a rozsvěcování vánočního stromu . Letos šla opět oslice Agáta , jako starý mazák  a s ní velká kámoška koza Líza , která už byla loni . Jako druhou kozu jsme vzali mladou rohatou hnědou Bezinku . Ta se postarala o vzrůšo, když po rozsvícení stromu prostě ladně přeskočila a vydala se po chodníku pryč.. Naštěstí v tom zmatku kolemjdoucí paní  kozu chytla..Oddychli jsme si všichni , ale jen trošku, protože nás čekala cesta domů nepojízdným autem.. Nakonec jsme to zvládli, pěšky nemusel nikdo, kromě oslice Agáty s doprovodem.

smiley29.listopad, konečně jsme spočítali malá králíčata, je jich 10..

smiley19.listopad -máme nové zvířátko, tentokrát z řad hmyzu. Starší dcera přivezla ze školy 3 strašilky rod Eurycantha..Čekala jsem jednu malou, místo toho máme 3 velké..Mám před nimi respekt, holou rukou se na ně sahat neodvažuji...zatím ..

smiley11.listopad - narodili se malí králíčci. Je jich dost , nehrabeme v hmízdě, necháme se překvapit .

sad28.říjen - dnešní mlhavý a upršený den začal smutnou skutečností - že nám umřela koza Amálka.. Její smrt zůstane na vždy nevyřešenou hádankou. Večer normální zdravá koza a ráno je po všem..Nevíme a už nezjistíme PROČ..Byla to naše nejstarší koza, narodila se u nás, žila u nás a u nás zůstane pochována.  Tímto končíme s chovem zakrslých koz.

smiley25.říjen - dnešek je náročný - ráno jede za kozlem koza Líza , která se opět prská. Oželíme připouštěcí poplatek zaplacený před pár dny a Líza jede za jiným - překrásným mladým hnědým a hlavně hodným fešákem.

Večer jde za kozlem Růžena - která si došla po svých za kozlem z vesnice , o kterém můžeme jen přemýšlet a domýšlet si  , jaký asi má původ..

smiley19.říjen - dnes se prská koza Líza. Domluvený ženich nevyšel , majitel nemá čas. Tak vyrážíme za jiným anglonubijským fešákem. Ohromný černý rohatý jako čert , s bílým páskem přes hřbet. Kozel je dovezený z Holandska. Připouštění bylo psycho. Lízu jsme vypustili u lidí na dvoře..  Všude tma a okolo nás lítal rohatý černý ďábel , který nám neustále vyhrožoval  a byl připraven zaútočit na každého, kdo mu vezme kozu. A že to myslí vážně jsme viděli na vlastní oči, když zaútočil na majitele..  Byli jsme rádi, že se připouštění povedlo - ale hlavně , že se podařilo kozu Lízu ze zahrady odvést a že jsme to vše ve zdraví přežili..Máme silný zážitek a hlavně jsem zbavena myšlenek na vlastního anglonubijského kozla.

Tento den byla připuštěna i koza Amálka, našim hodným a zlatým  zakrslým kozlíkem Krasoněm.

smiley22.září - po letech jsme opět zavítali na výstavu ČSCH do Svinčan. Měli jsme štěstí a koupili jsme si tam chovného samce králíka novozélandského bílého ,na kterého už doma čekala mladá samice , kříženka masných plemen.

indecision20.srpen - přes víkend vážně onemocněl jeden  potkaní kluk . Velmi těžce dýchá , že jsme byli smíření s eutanázií...Na veterině to tak dramaticky nevidí, potkan Fanda dostal 3 injekce a s sebou domů antibiotika na dalších 8 dní..Tak snad se potkýšovi brzy uleví ..

smiley14.srpen - líhnou se první letošní zakrslá rousná kuřátka..

smiley1.srpen - dnes byla naše koza Líza pozvána do sanatoria na zooterapii. Díky své povaze to zvládla na jedničku , kozí dopoledne se líbio a Líza má do života další zkušenosti.yes

smiley29.červen - odjíždí jedna z mladých koziček od Růženy , která byla nějakou dobu zamluvená... Bydlet bude na nedaleké farmě a společnost jí kromě jiných bude dělat i loňská kozička od Amálky.. Mladá kozička si mě poslední dny u nás velmi získala svoji povahou a podle všeho myslíme, že je velice nadějnou kozou na mléko...

smiley24.červen - protože neustále řešíme nedostatek kozího mléka pro nás, rozhodla jsem se pro další kozu. Je těžké v množství inzerovaných kůzlat vybrat takovou, která nemá zakrslé předky a po matce s pěkným vemenem a dobrým mlékem.. Nakonec jsem se rozhodla pro českou hnědou krátkosrstou kozu, která je hezká, odolná a má dobré mléko. Sehnala jsem kozičku s Pop z ranče nedaleko od nás a ode dneška tak  máme o 1 kozu víc yes

smiley29.květen - vylíhla se dvě kachňátka. Podle délky inkubace to pižmovky nejsou , tak jsme zbylá vajíčka údajných pižmovek dali pod druhou sedící kachnu.

smiley2.květen - odjíždí od nás malá kozička od Amálky.

smiley1.květen  -  podařilo se sehnat 10 vajec pižmovek, které dostala kačenka běžce, co sedla na svoje prázdná vajíčka. Tak doufejme, že bude sedět poctivě a kachňátek se dočkáme.

smiley30.duben. dnes jsme vrátili svobodu ježkovi, co se u nás téměř měsíc léčil..Prodělal dvě několikadenní kůry antibiotik a dvě injekce na odčervení.. Z malého, zraněného a těžce nemocného 34 dkg  uzlíčku neštěstí se za necelý měsíc stal 85 dkg vzteklý bručoun. Zranění na nožičce, s kterým k nám přišel se zatáhlo , kosti  už nejsou vidět a chybějící prstík ježourovi nijak nevadí. Rozhodně jsem ho nevezla na místo nálezu - na silnici do města . Dostal šanci u nás za domem, na zahradě u lesa , kde najde vše, co bude potřebovat. Měj se krásně ježoure a snad tě někdy potkáme yes.

smiley14.duben - dnes měla šarplaninka Afrodita svůj velký den. Brzy ráno jsme s ní vyrazili do Kyškovic na bonitaci.Proběhlo velké měření všech částí těla. Afra Vše zvládla v klidu a celkem v pohodě. Tak je Afrodita CHOVNÁ .Po bonitaci následovala schůze klubu, kde byla Afča vyhlášena jako 4. nejůspěšnější mladá fena za rok 2017 . Dostala diplom a  balíček psích dobrot.

smiley6.duben - Máme nového spolubydlícího - malé morčátko, holčičku.. Přivezla jsem ji , na odvedení pozornosti dětí od malého ježka. S ním to vypadá všelijak, stále špatně dýchá krmí se ze stříkačky a musí mít termolahev , bez tepla skoro "nefunguje" . Dostal další dvě injekce od veterináře a snad bude líp ..

smiley4.duben  - dnes jsem cestou ze školky našla na silnici sedět malého ježečka. Malý vysláblý a hodně nemocný 34 dkg  mrňous skončil u nás doma .Během půl hodinky už dostal od veterináře první pomoc v podobě injekce a další ho ještě čekají.. Bylo štěstí, že k nám zrovna doktor jel očkovat kozy , takže první ježčí pomoc byla rychlá.

smiley7.březen - ráno bylo veliké a dvojité překvapení ve stáji - dvě maličká zakrslá kůzlátka od Amálky. Narodila se trochu dřív a Amálka se večer rozhodně netvářila , že se něco chystá.  Jsme rádi , že to dobře dopadlo, má kozičku a kozlíčka.

smiley3.březen - dnešní den samé trojky . 3.3 .  tři kůzlátka. Podle břicha jsme tipovali čtyřčata, ale nakonec jsou to tři pěkní cvalíci od Růženky , dvě holky a jeden kluk.

smiley20.únor - konečně máme výsledky vyšetření kyčlí u šarplaninky. Obě nohy jsou negativní.    Hurá .

smiley29.leden - dnes jsme se vydali s šarplaninkou Afroditou do Hradce Králové na objednaný rentgen kyčlí DKK. Snímek vypadal moc dobře, na oficiální výsledek si ale musíme počkat, až výsledek posoudí veterinář, co má na starosti DKK šarplaninců.

...................................................................................................................................................................................................

2017

smiley12.prosinec - ode dneška máme méně o dvě kozy.. Kozel Zip a malá kozička odjeli na nedalekou farmu. Jsem moc ráda, že se pro kozla podařilo najít jiný domov , protože jeho útoky vůči našim malým dětem byly neúnosné a hlavně nebezpečné..V jeho novém domově děti nejsou.

smiley7.prosince - dnes Igora opět navštívil veterinář na kontrolu rány.Rána vypadá dobře a Igor dostal další injekci antibiotik.. Agátě pomalu končí říje, tak oslíci budou moci k sobě.

smiley3. prosinec  - dnes byl velký den - přijel pan doktor a pod celkovou narkozou vykastroval oslíka Igora. Po zkušenostech s Agátou jsme se rozhodli, že další oslátko nechceme , ten strach o Agátu nám za to rozhodně nestojí..Igor narkozu hůř snášel a snad 1,5 hod po operaci  trvalo, než byl Igor schopný sám bez pomoci stát na vlastních nohou...Jsme rádi , že to má  za sebou , konečně budou moci být oslíci spolu pořád smiley

smiley2.prosinec - dnešní den se naše zvířata - už tradičně každoročně zúčastnila na náměstí akce "rozsvěcování Vánočního stromu " , kde dělala živý Betlém..Oslice Agáta s kozou Amálkou tam chodí už od malička a k nim jsem letos přidala kozu Lízu a maličkou kozičku od Amálky.Líza v jeden moment přeskočila ohradu a šla škemrat svačinu k cizí paní devil.  ..Jinak celou akci zvířata zvládla na jedničku, jen koza Amálka tam jednu chvíli bušila do Lízy, že jsme ji museli uvázat. Budem řešit odrohování.A na závěr obec nachystala nemilé překvápko v podobě ohňostroje, o kterém jsme neměli ani tušení...Takže jsme urychleně sbalili zvířata a jeli domů, kde jsme si uvědomili, že jsme vlastně ani neviděli rozsvícený Vánoční strom .

frown5.listopad - dnes jsme s Afroditou vyrazili na výstavu do Prahy. Plné haly se Afroditě vůbec nelíbily  a chození v kruhu po koberci už vůbec ne.Nám se zas nelíbil přístup posuzovatele .. Afrodita dostala Velmi dobrou a my už víme, že si raději počkáme na výstavy venku , kde se Afča cítí podstatně líp.

smiley3.říjen - dnes pro změnu kozí den.Obě velké kozy - Líza i Růžena se prskaly. Líza může ještě v klidu rok růst a ženicha bude mít až za rok. Zato pro Růženu jsem měla vybraného parádního strakatého fešáka import z Holandska . Cesta za ním byla daleká , ale věříme, že o to hezčí budou kůzlátka . smiley

smiley30.září - dnešní den patří šarplanince Afroditě - vyrazili jsme na speciální výstavu šarplaninců do Třech Studní. Výstava byla na pěkném místě a škoda, že jsme už nestíhali výlet do okolí.  Viděli jsme dost šarplaninců a nebyla tam nouze o šarvátky mezi psy. Naše Afrodita se chovala moc slušně , ve třídě mladých dostala V2.

smiley28.září - dnešní sváteční den opět přijíždí pan doktor podívat se na Agátu. Tentokrát už jen zkontroloval dobře vypadající jizvu.Máme radost, že se ta naše holka tak pěkně zotavuje yes

smiley26.září - Agátu jsme začali pouštět volně se stádem. Vesele se hned vyválela, - ale je šťastná a volná.

indecision25.září - opět voláme doktora na Agátu , kvůli špatně se hojící jizvě, která teče. Pan doktor ránu ošetřil a přijede zas na kontrolu.

smiley16.září .-  každodenní prohlídky veterinářem a injekce a Agáta vypadá relativně v pohodě. Stále nemáme vyhráno , na oslavu je ještě moc brzy.Zvykli jsme si s ní chodit 2 x denně na procházku a na pastvu a je to fajn relax. Na volno bez dozoru jí zatím nepouštím, aby se nevyválela v prachu.

smiley14.září - od včerejšího odpoledne je to s Agátou lepší a lepší.. Už se snaží jíst i ve stáji. Dostala další injekci od pana doktora a všichni věříme, že bude brzy v pořádku .

indecision13.září - stále bojujeme. Na dopolední procházce vypadala Agáta dost špatně a moc nechybělo, aby spadla..Navečer se jí udělalo podstatně lépe, líp se pásla a dokonce začala rovnat uši. Doma stále téměř nežere. Doktor tu byl odpoledne, a prý vypadá líp..Tak kéž by to už bylo na té lepší cestě.

sad12.září - máme strach , Agáta je smutná, téměř nežere. Uši chlíplé ..Venku si párkrát kousla travičky , ale ve stáji nesežere ani mrkev.Snědla pár ořechových listů, které měla vždycky tak ráda. Byl tu doktor na kontrole a na další injekci.   Držíme Agátě palečky .

sad11.září - po dvouhodinovém spánku mířím do stáje.  Agáta se zdá relativně v klidu. Dopoledne přijíždí doktor na kontrolu a na injekce..Agáta vypadá nic moc a nežere.Odpoledne ji beru na chvilku ven, párkrát ukousne travičku a začne se třást.  Jdeme do stáje.

crying10. - 11 . září - dnes odpoledne se začala oslice Agáta chystat na porod. Navečer volám doktora, protože to není, jak má být. Doktor sdělil zdrcující zprávu - mrtvé oslátko ve velmi komplikované poloze. Začíná noc hrůzy a zoufalství, kdy se doktor opakovaně marně snaží dostat  oslátko porodníma cestama ven .. Nakonec se doktor rozhodne pro císaře a naše stáj se mění v operační sál.Přišel pomoci i známý z vesnice. Je to náročný a hlavně hodně smutný..Malá oslí holčička- barevně po tatínkovi ..A pak nekonečně dlouhé šití. Asi vpůl 4 ráno doktor odjíždí.  Agátka se mezitím už stačila postavit. Všichni jsme unavení a já se bojm od Agáty odejít.. Co kdyby něco....

smiley16.srpen - na dnešek si koza Amálka naplánovala svůj porod. Ten se neobešel bez problémů , a první kůzle jsem z ní těžce dolovala ven. Narodil se velmi postižený velký a vodnatý kozlík , který - ač živý - brzy umřel. Zato druhé kůzlátko, překrásná holčička ukázkově vyplula na svět a během 5 minut už stála u vemínka..

smiley13.srpen - dnes s Afčou opět na výstavě v Boleslavi, tentokrát Mezinárodní. Afrodita od minulé výstavy ztratila všechu štěněčí huňatou srst , takže z naší medvědice toho moc nezbylo. Na výstavě jsme sice nevyhráli - dostala V2 , ale zato jsme to spojili s parádním výletem na zajímavou zříceninu hradu Zvířetice .

smiley16.červenec - dnes jsme vyrazili s Afroditou  na Národní výstavu psů  do Mladé Boleslavi . Díky uzávěrkám na silnici jsme přijeli opravdu tak - tak , šarplaninci šli do kruhu  na čas...Než se Afra stihla rozkoukat - bylo po všem a šli jsme domů..Afča dostala V1 , CAJC a protože jsme jeli brzy domů - spojili jsme výstavu s parádním výletem na Bezděz.

angry14. červenec -opět nás navštívila liška a zlikvidovala mladé slepičky, které byly se starým kohoutem druhý den na volno. Kohout a jedna slepička zázrakem přežili, ostatní to štěstí neměli.. Liška opět řádila odpoledne, a vůbec jí nevadilo, že na ní ze dvou stran za plotem štěkají naši psi . Byla rychlá..crying

cool2. červenec - vydáváme se s Afroditou na dalekou cestu - na Národní výstavu psů do Klatov. CCesta byla dlouhá , ale čekání na posuzování ještě delší. Místo 10,55 jsme šli na řadu až v 15 hodin... Mezitím všechny okolní kruhy byly uklizeny - jen skupinka šarplaninců stále čekala na posouzení.

Předvedení Afča kupodivu celkem dala, včetně ukázky zubů. Afrodita se tam potkala se svoji maminkou. Domů jsme si vezli medaili a ocenění V1 , CAJC , BOJ..  Doma nás uvítalo maličké tříbarevné koťátko, které místo syčení a vrčení krásně vrní a mazlí se..A je to kočička - jak jsme předpokládali.

Velká rána však přišla cestou do kurníku - kdy byly nalezeny trsy peří jen 10 m od domu...Vraždění lišky nepřežila žádná z našich nosných slepic, zbyl jen poraněný smutný kohout..Dostal nové kámošky, ale jsou to letošní mlaďošky odchované na dvoře. Bude trvat, než si na sebe zvyknou..

surprise29.červen - umřel druhý malý králíček.A přivezla jsem si překrásné tříbarevné koťátko z nedaleké vesnice. Je to nejvzteklejší kočičák, co jsme kdy měli.. Majitelé ji lovili v rukavicích a prý je to kocour.. Je to nepravděpodobné , ale prohlídku odkládám do doby, než zkrotne..

smiley 28.červen - dnes umřelo jedno z králičích miminek. Druhé se krmí stříkačkou a doufáme, že brzy začne baštit samo..

crying 26.červen - dnes umřela zakrslá králička Kulička , zůstaly po ní dvě malá mláďata.

smiley23.červen - dnes odcestovala druhá čokoládová kočička do nového domova .

smiley 8.červen - dnes odjíždí první koťátko, čokoládová kočička, která byla zamluvena ještě před svým narozením. Bude bydlet nedaleko od nás.

smiley14.květen - dnes jsme se vydali s naší madvědicí - šarplaninkou Afroditou na výstavu do Hradce Králové. Vybrali jsme malou výstavu , která nás už v minulosti učarovala krásným místem a poměrně klidnou atmosférou. Afrodita s námi nadšení rozhodně nesdílela. Zuby ukázala ukázkově , ale tím to končilo.Nelíbily se jí dotyky posuzovatele a už vůbec nechtěla chodit v kruhu.Naštěstí v kruhu byla sama .Přísný posuzovatel nic neodpustil a Afrodita odcházela se známkou Velmi dobrá.. Uvidíme, jak se bude tvářit na dalších výstavách - máme nahlášené další 3...

smiley8.květen - dnes byl opět kozí den - vydala jsem se k Orlickým horám pro malou bílou kozičku obyčejné české kozy, kterou jsem měla vylídnutou už dlouho.Kozička byla výměnou za kozlíka od Růženy. Po návratu domů přijeli přijeli zájemci a odvezli zlou  kozu Krasomilu, jejího kozlíka Krasoně a malou kozičku od Růženy.Naše kozí stádo se ztenčilo a konečně budeme mít mléko pro sebe.

smiley6.květen - konečně jsme se dočkali porodu kozy Krasomily.Tak dlouho nám nikdy žádná koza nepřenášela. Narodil se maličký béžový kozlík.A odpoledne odjela malá kozička od Růženy do nového domova.

indecision2.květen - smrt a zrození mají k sobě velmi blízko. A tak zatímco my jsme vítali na svět dnes narozená štěňátka peruánů , umřel nám nahatý potkan Honzík.O necelé dva měsíce přežil svého brášku Kryštofa...

smiley22.březen - dnes dopoledne se narodili malí potkánci.. Byli opravdu toužebně očekávaní prostředním synem , který už si plánuje, že tu nějaký malý potkaní kluk zůstane , aby se ochočil stejně jako byl ochočený starý Myšák, co loni v říjnu umřel..

crying14.březen - dnes do rána umřel nahatý potkaní kluk Kryštof.Byl hodně nemocný , dnes s ním byla plánovaná cesta na veterinu na uspání..Jakoby to tušil a tak raději zvolil svojí cestu za Duhový most..Odpočívej v pokoji Kryštůfku ....

smiley3.březen - dnes odjela oslička Anežka.Přejemé té naší holčičce , aby si v novém domově rychle zvykla, nikdy neměla hlad a nebyla sama. Hodně štěstí Anežko ...Dnes se taky narodila poslední orientální koťátka.

smiley28.únor - koza Růžena se stala maminou 3 kůzlat . Krásně barevná a nádherně ušatá , dvě holčičky a jeden kluk.

smiley27.únor - dnes tu byl jeden holandský chovatel a farmář omrknout naše oslíky.  Oslíci se pěkně předvedli , malá oslička Anežka brzy překonala počáteční ostych a byla až neodbytná ..Pán byl nadšen a malá Anežka se brzy vydá na cestu do nového domova .

crying27 leden - dnes navečer umřel malý kozlík od Amálky. Do posledního dne zdravé kůzle, které jsem si chtěla nechat. Jeho smrt je pro nás otazníkem. Bohužel, i to se stáva....

 

 

                                                         2017

ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc

                                             2016

smiley13.prosinec - dnes jsme udělali radost prostřednímu synovi a v Čáslavi jsme koupili malou potkaní holčičku , kterou si vybral..Je to malá divoška .  Dnes se taky po dlouhé pauze narodili malí králíčci.

smiley4.prosinec - dnes po návratu z Mikulášské besídky s dětmi na nás doma čekala dvě malá kůzlátka od Amálky.Dva pěkní kluci .

smiley1.prosinec - dnes máme dvě novinky. Psi Emička a Miloušek se stali rodiči 5 miminek a s kozou Krasomilou jsme navštívili farmu pana Dopity, kde ji připustil přenádherný barevný anglonubijský kozel.

smiley28.listopad - dnes tu byl pan doktor a z naší nové krásné rohaté kozy Krasomily udělal ještě krásnější Krasomilu bezrohou :-)

smiley23.listopad - dnes jsme si z nedaleké Skutče dovezli mladou 1,5 letou kozičku. Je to nádherná a opravdu veliká kozí slečna s dlouhýma ušima a pěknou barvou . Měla jít i s maminou do klobás a o by byla škoda. Je vylekaná , bude si muset zvykat na děti..

smiley3.listopad - konečně jsme se dočkali , dnes k nám domů přibyl zástupce plazů - 5 měsíční užovka červená , abott okeetee, kterou jsem měla vyhlídnutou už nějaký čas.

crying28.říjen - sváteční den pro nás začal černě..Umřela koza Andula..Byl to šok, za pár hodin od příznaků byl konec..Nechápali jsme to, v půl noci už vypadala líp....Za dvě hodiny už byla mrtvá....Byla to naše největší koza, co jsme kdy měli , se super povahou, nejlepším vemenem i mlékem...Díky ní i manžel začal uznávat kozy .. Bude nám tu moc chybět a nejen nám, naše kozí stádečko dnes přišlo o svoji vůdkyni...A my jsme se opět přesvědčili , že se kozy dokáží čehokoliv užrat k smrti a že když se koza rozhodne umřít, nikdo na světě ji to nevymluví...Sbohem Andulo . crying .

surprise27.říjen - o program dnešního večera se postarala koza Andula..Začala být smutná , strnulá, motala se, obracela oči v sloup a vůbec vypadala, jako že je to její poslední hodinka..Přijel doktor, prohlížel, poslouchal , měřil... a pak padla řeč na sůl...Jasně , Andula se odpoledne cpala rozbitou solnou kostkou, která byla smetena do kýble...Otrava solí..Dostala injekce , kapačku do žíly a nálev do žaludku...Doktor odjížděl ve 22 hodin..Tak nezbývá , než doufat, že se koza uzdraví , protože s přežranýma kozama máme spíše ty smutné zkušenosti sad ...

crying24.říjen - dnes v ranních hodinách umřel starý potkan Myšák..Jeden z mála našich potkanů , co jsme kdy doma měli , umřel stářím , v necelých 3 letech.. Do poslední chvíle byl v pohodě, i když mu to poslední dobou už tolik neběhalo , jako za mlada...Byl miláčkem prostředního syna , byl jeho prvním opravdovým zvířátkem a v jeho srdíčku zůstane navždy . Sbohem Myšáku . crying

smiley21.říjen - včera večer začala koza Andula opět volat kozla..A tak byla dnes dopoledne vyslyšena a dovezena opět k barevnému kozlovi Frajerovi.. Tak snad to tentokrát vyjde a budou kůzlátka.

smiley1.říjen - odpoledne jsme se vydali s kozou na výlet - za ženichem , tentokrát s kozou Růženou

smiley30.září - Dnes si koza Andula usmyslela, že chce za kozlem . Sehnala jsem jí pěkného , tentokrát barevného fešáka Frajera .. Bydlí sice dál - hodina cesty autem, ale koza Andula se chovala vzorně, tiše a čistotně - takže ji moc chválím a doufám, že se povedou pěkná "plesnivá" kůzlátka yes

sad29.září - onemocněla nám kočka Boriska.Bolí jí zoubky a pusina.Tak ji doktor v narkoze zuby  prohlédl , vyčistil, dostala injekce antibiotik a další antibiotika v tabletách..Budeme doufat, že to brzy zabere a Boriska nabere svoji ztracenou váhu...

sad2.září -dnešek je smutný den.Pohřbíváme najednou 3 venkovní kočky.. Nalezenec Loupežník a s ním jeho dvě kamarádky tříbarevky Boženka a Máša.Všichni loňská koťata , všichni kastrovaní, umřeli pár hodin po sobě..PROČ ?  Netoulali se, byli zdraví a najednou jsou pryč...Sbohem kočičáci crying

smiley20.srpen - na dnešní den jsme měli naplánováno úplně jiný program , ale oslice Agáta se rozhodla, že právě dnes je ten nejlepší den pro narození oslátka..Celý den nás napínala a v 19,30  do tohoto světla vyplula maličká oslička Anežka.. Krásná , čiperná holčička a Agáta se o ni hned láskyplně stará..

smiley12.srpen - dnes jsme se vydali na dalekou cestu do Karlových Varů , odkud jsme si přivezli 8 týdenní štěňátko šarplanince . Je to krásná holčička , na kterou jsme čekali a věříme, že brzy zapadne do naší smečky . smiley

smiley16.červenec - dnes odjíždí  poslední 3 kůzlata kozičky od Růženy a od Anduly na nedalekou farmu . Tak máme po dlouhé době jen dvě velké a jednu malou kozu a kozla..

smiley1.červenec  - dnes odjíždí malá kozička od Amálky, která jede jen pár kilometrů od nás....

smiley30.červen - dnes odjela velká koza Johana i se svými dvěma dceruškami do nového domova , do krásného kraje nedaleko Krkonoš..

smiley26.červen - odjel maličký kozlík od Amálky a jeho nový domov bude kousek od Hradce Králové.

smiley23.květen - narození koťátek

smiley28.duben - poslední jarní kůzlátka jsou na světě.. Amálka se konečně dočkala , má kozlíka a kozičku.

smiley19.duben - dnes jsme si udělali výlet do Prahy, kam jsme vezli poslední dva kocourky, čokoládového a siamského s lila znaky..Oba kluci budou bydlet spolu a budou dělat to, co doposud u nás - mazlit se, mazlit se a mazlit se :-)

smiley17.duben  - odjela dvě koťátka , siamská kočička do Brna a lilová kočička do Jihlavy.

smiley10.duben - rodí další koza - tentokrát nejstarší Andula.. Nejde to, nejde , kůzle je veliké a tak v 01,30 hod v noci přijíždí veterinář , aby vydoloval jedno jediné  kůzle, kterému nejde vylézt ven..Kozička, zdravá , silná a veliká, velikostí je jako naše nejstarší kůzlata . Kůzlátko je unavené, nevstává a samo se nenapije.. Postavilo se až odpoledne a pije.. Tak snad už máme vyhráno smiley

smiley3.duben - dnes do rána se narodila další 3 kůzlátka.Tentokrát od Johany , která tak předběhla svoji maminu Andulu ..Úplně v pohodě a bez pomoci , v 0,30 h si koza spokojeně pochrupovala a ani v nejmenším nenaznačovala blížící porod.. A brzy ráno už byla 3 miminka na světě. Máme opět - 2 kozičky a jednoho kozlíka.

smiley28.březen - dnes se koza Růžena stala maminou.. Po komplikovaném porodu - kterého byla příčinou špatná poloha kůzlat - se podařilo přivést na svět 3 kůzlátka.2kozičky a 1 kozlík, všichni i s maminou jsou v pořádku..

smiley25.únor - dnes odjel malý oslík Izidor. Moc se mu do auta nechtělo , měli jsme obavy, jak zvládne cestu.. Když pak přišla zpráva , že už je Izidor "doma" , oddychli jsme si..Měj se fajn , Izidore a třeba se za tebou někdy vypravíme...

smiley21.únor - dnes se byl za oslíkem Izidorem podívat zájemce..Velmi známá osoba , ale hlavně - oslík se líbil a tak se  bude co nevidět stěhovat na Vysočinu , kde ho čekají obrovské pastviny a malý oslí kámoš...

                                                                         

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                             2015

smiley24.prosinec - narodilo se 5 koťátek. Máme 3 orientálky a 2 siamky.

smiley1.prosinec - dnes jsme tu měli pana inspektora , na oslíky. Tak je malý Izidor konečně zaregistrovaný a načipovaný , zbývá ještě dojet do Slatiňan na evidenci pro modrý průkaz, aby bylo vše , jak má být , než půjde Izidor do světa..

smiley28.listopad - dnes se opět tradičně každoročně naše zvířata zúčastnila rozsvěcování Vánočního stromu v Seči. Letos jsme dlouho váhali, který z oslíků půjde...Nakonec to vyhrál malý Izidor, pro kterého to byl ze začátku šok - byl prvně někde sám bez maminky..Nakonec se rozkoukal a zklidnil , měl to tak alespoň  nácvik na dobu , kdy v lednu odjede do nového domova...Kozy tradičně - malá Amálka a kozlík Zipík.

smiley20.listopad - dnes odjela malá čokoládová kočička Maya na Slovensko do svého nového domova..

smiley19.listopad - dnes odjel malý orientální lilový kocourek Merlin a ode dneška bude bydlet v malé chovatelské stanici v Prostějově .A také se dnes narodili malí zakrslí siamští králíčci , počet zatím nevím , samice Kulička si hnízdo tvrdě brání a nechceme ji stresovat..

smiley14. listopadu - dnes odjelo koťátko , malá siamská kočička Mimi do nového domova..

smiley9.listopad - - dnes se vylíhla 4 kuřata české zlaté kropenky, která mi vyseděla araukana..S kropenkama jsem měla letos smůlu , všechny je zabila kuna..Koupená vajíčka jsem dala po rousnou kvočnu , která se ale urazila a odešla od nich.  indecision Vajíčka pak v hnízdě dlouho čekala, až se spolehlivá araukana obětovala a vyseděla 4 kuřata..Počasí nám zatím taky přeje, tak pokud mi je neuloví kočky ani naháči , třeba se kohout kropeňák dočká svojí slepičky ...

smiley7.listopad - dnes se kozího výletu dočkala i třetí koza - Johana..Kozel  opět  nebyl ve formě a trvalo to dlouho..Tak doufáme, že všechny tři kozí holky zabřeznou a  začátkem dubna tu bude veselo smiley

crying6.listopad - dnes nám odešla za Duhový most naše potkanice Šmudlinka , kterou nám vzala rakovina. Nechala jsem jí uspat , aby se netrápila...Tak teď už holčičku malou nic nebolí...

smiley5.listopad - dnes jsem absolvovala další kozí výlet - tentokrát s kozou Andulou..Kozel nebyl dnes ve formě , a tak i když se před ním naše Andula zamilovaně předváděla , trvalo to víc , než hodinu , než se povedlo.. Byli jsme rádi , že vůbec  , druhý skok už nevyšel vůbec..Tak budem doufat , že to na kůzlátka bude stačit..

smiley31. říjen - dnes jsme byli s kozou Růženou na kozí farmě  za ženichem.

smiley 28.říjen - máme dva nové potkany , tentokrát jsou to dva fuzzíci, které jsme so dovezli z Lysé..

smiley12.říjen - dnes se naší peruánce Emičce narodilo 6 štěňátek. Více na http://ramongo.wbs.cz

smiley7.říjen - dnes od nás odjela vlčanda Andora do nové rodiny. Bude bydlet v rodině s malými dětmi , které má ráda. Odjela , protože se nedokázala sžít s drůbeží , kočkama i ostatníma zvířatama ... V novém domově zvířata nemají , místo toho tam bude hlídat i dědu s babičkou ..

smiley20.září - dnešek jsme strávili s naší peruánkou Azalkou na výstavě psů v Brně.Domů jsme si vezli pohár a hodnocení V1 , CAC , Národní vítěz , BOS. A aby to těm dvěma nahatcům nebylo líto , Emičce jsme koupili nový obleček a Miloušek má slíbenou nevěstu :-)

sad5.září - prázdniny skončily a lidi se opět začali zbavovat "hraček", které dětem na prázdniny pořídili... A tak dnes náš nejstarší syn přivezl z lesa malého , asi tříměsíčního kocourka. Kocourek má jen jedno oko a ani to druhé není v pořádku...Kočičák je hubený a velmi hladový a taky vděčný za pohlazení..Dostal hned antibiotika a po léčbě , až bude relativně v pořádku mu budeme hledat nový domov..

smiley 16.8. -dnes se Šejle narodilo 5 koťátek..Máme dvě siamky a tři orientálky.

smiley21.7. - dnes odjela poslední letošní kozička - kůzlátko od Amálky- do nového domova.

smiley19.7.- dnes jsme po dlouhé době vyrazili na výstavu psů do Mladé Boleslavi - s Azalkou. Dostala krásné hodnocení  - V1 , CAC , NV, BOB.. A  aby ta cesta byla správně využitá - cestou domů jsme se zastavili pro kuřátka české zlaté kropenky , která jsem tam měla zamluvená..Tak doufáme, že z kuřátek vybereme slepičky a náš kohout kropeňák bude mít konečně  "svoje"holky.

smiley8.7. - dnes je veliká událost ..Po téměř 15 letech chovu oslíků jsme se konečně dočkali oslátka..Narodil se nádherný pohádkový šedý oslí kluk, velký a silný , který nám všem dal pořádně zabrat..Agáta je vzorná mamina a její syn se má čile k světu yesyesyes

smiley4.7. - dnes odjely tři malé  anglonubijské kozičky do nového domova na rodinnou farmu do Polska..A odjel taky malý holandský kozlík , který bude mít svoje stádečko koziček u Brna..

smiley27.6. - dneska odcestovala malá holandská  kozička od Amálky do nového domova..Bydlet bude na Šumavě , třeba se tam taky někdy vypravíme.

smiley13.5. - dnes jsme si z Chotěboře přivezli nádherného výstavního králíčka - zakrslého siamského kluka s PP. Mám z něj velikou radost  doufám, že se mi k němu brzy podaří sehnat stejně krásnou a výstavní samičku ..

smiley2.5. - dnes náš kocour Dragon slavil 1 rok. A protože už je z něj "velkej chlap" , dostalavi -s k narozeninám nevěstu.A jestli vše dobře dopadne , začátkem července se budeme těšit na čokoládová orientální koťátka .yes

smiley27.4. - dnes máme tři nové přírůstky - 3 kůzlátka od Amálky. Máme 2 holčičky a 1 kluka..yes

smiley11.4. - dnes jsme se konečně dočkali kůzlátek od Anduly...Týden to vypadalo, že je porod na spadnutí a Andulu jsme chodili kontrolovat i v noci..Dnes jsme se konečně dočkali 4 kůzlátek , máme 3 holky a jednoho kluka..yes

smiley21.3. - dnes jsme byli s naší nahatou fenkou na bonitaci v Troubsku - dopadla výborně..Cestu jsme pak protáhli ještě o kousek dál na Pálavu , odkud jsme si přivezli krásného zakrslého rousného kohoutka - kterého jsme potřebovali na osvěžení krve .yes

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                       2014

smiley30.listopad - dnešní den se naše zvířátka opět již tradičně zúčastnila akce rozsvěcování vánočního stromu ,kde dělala živý Betlém. . Oslice Agáta a malá koza Amálka už to znají - obě chodí každý rok již od malička a spoustu lidí se na ně před akcí ptají...S Amálkou tam šel do party její synáček maličký kozlík  a taky náš nový kozel Zipík - který byl z tolika lidí nadšen, je to mazlíček .

smiley20.listopad - dnes nám přibyl zakrslý králíček - malá siamská samička Kulička.

smiley17.listopad - dnes jsme si udělali dlouhý výlet do podhůří Šumavy , odkud jsme si přivezli mladého zakrslého holandského kozlíka Zipíka. Zipík je téměř stejně starý jako náš bývalý Kokeš - a navíc - s největší pravděpodobností je s Kokešem příbuzný.. Což je moc fajn..

crying15.listopad - dnes do rána nám umřela malá kozička od Amálky... Již nějakou dobu měla zdravotní problémy...

smiley11.listopad - dnes si naše koza Andula doslova vyřvala cestu za ženichem..Dojeli jsme s ní opět za krásným a obrovským celočerným anglonubijským fešákem...Kozel se jí líbil hned , takže pokud vše dobře dopadne , na jaře , hned po Velikonocích se budeme těšit na kůzlátka..

crying6. listopad - dnes jsme přišli o zakrslého kozlíka Kokeše..Doplatil na svoji chytrost , šikovnost a nenažranost ......

smiley28.říjen - dnes odjel náš fešák kozel Čert do nového domova..

smiley23.říjen - dnes v brzkých ranních hodinách se naše Emička s Milouškem stali rodiči 6 nádherných mimineček. Máme velikou radost. Více na http://ramongo.wbs.cz , kde mají peruáni svoje stránky.

smiley17.září - dnes se malé kozičce Amálce narodila kůzlátka. I když jsme Amálku podle bříška tipovali na 3  , narodila se jen dvě, kozička a kozlík...Celá rodinka je v pořádku yes

smiley12.září - dnes jsme si udělali výlet do Polska  do chovatelské stanice orientálních koček , a přivezli jsme si domů  nádherného čokoládového kocoura.Kočky tam byly chovány volně po celém bytě , všechny velice kontaktní a mazlivé..Byli jsme nadšeni, náš kocourek je nebojácný , mazlivý , a sotva se po příjezdu k nám rozkoukal, už za námi běhá pro pomazlení yes..

smiley21.srpen - dnes odcestovala koza Vendula s malou kozičkou Andělkou do nového domova.

smiley28.července - dnešní den jsme opět cestovali ,tentokrát v Olomouckém kraji , odkud jsme si z malé chovatelské stanice dovezli 7 týdenní chlupatou kouli - fenku něneckého ovčáka , která bude kámoška a hlídačka k naší Lejle , která je po smrti Dony stále smutná...

smiley23.červenec - dnes jsme si udělali krásný a daleký výlet a domů jsme si přivezli malou orientální čokoládovou kočičku s průkazem původu, na kterou jsme už dlouho čekali .

smiley20.červenec - dnes jsme byli s nahatýma psíma holkama na výstavě v Mladé Boleslavi.Trápilo nás velké vedro a  domů si Azalka odvezla ocenění VN a Ema V1.

crying11.červenec - dnes nás navždy opustila naše hovawartka Dona. Vyrůstaly s ní všechny naše děti , byla skvělou hlídačkou a členkou naší rodiny.. Teď už naší holku zlatou nic nebolí a jistě se na nás dívá z psího nebe.. Měli jsme jí moc rádi - nikdy na ní nezapomeneme...

frown 10 červenec - Doně se přitížilo a opět jedeme na veterinu.Má teplotu , zvrací , je apatická...Nechodí..Na doktora nevrčí , je jí to jedno...Dostává antibiotika a další injekce...Nevypadá to vůbec dobře...crying

frown9.červenec - hovawartka Dona marodí. Za celý život nezamarodila, tentokrát ji to však doslova podrazilo nohy..Nemůže chodit , je jí špatně .. Do auta na cestu k veterináři ji neseme a na veterině ji doktor přijde prohlédnout do auta...Dona vrčí , ale nebrání se.... dostává několik injekcí a jedeme domů v naději , že bude líp..

smiley21.červen - dnes  nám přibyla nová rohatá členka kozího stádečka  , která dostala jméno Růženka.

 smiley31.květen - koze Vendule se narodila dvě kůzlata , celočerný kozlík a béžovo bílá kozička.

smiley19.květen - dnes se vylíhlo 7 perliček a líhnou se i rousná kuřátka ..

smiley17.květen - dnes jsme vyrazili s nahačkou Azalkou na výstavu do Hradce Králové..Pro Azinku to byla výstavní premiéra.Výstava byla v krásném místě, v kempu nedaleko Hradce Králové , počasí nám přálo bez deště , a domů si Azalka dovezla ocenění VN1 .yes

smiley15.květen - první kvočna se dočkala kuřátek , vylíhlo se jich 6. .

smiley7.květen - Luise se narodilo 7 koťátek, jedna kočička bohužel na svět přišla mrtvá.... Zbylých 6 je v pořádku.

smiley1.květen - dnes jsme si udělali krásný výlet do  Českého ráje , odkud jsme si přivezli 4 kachňátka indického běžce ..Naše domácí velké běžce nám totiž před pár dny vzala škodná sad.

smiley30.duben - dnes se konečně podařilo sehnat vajíčka od pěkných rousných a nepříbuzných slepiček a třetí kvočna tak dostala šanci být maminou smiley.

smiley25.duben - dnes jsem přivezla 7 vajíček rousných  slepiček a nasadila je pod druhou kvočnu..Snad se mi brzy podaří sehnat i dávku vajíček pod třetí kvočnu  , aby tu byla nepříbuzná kuřata na oživení chovu...

smiley23.duben - přivezla jsem 7 vajíček perličky modré a nasadila je pod malou rousnou kvočnu.

smiley22.duben - koza Andula se již nějaký čas léčí s bolavou nohou..A protože jsme se nemohli dočkat veterináře, odvezli jsme Andulu za ním..Před ordinací Andula vzorně stála mezi psy a jinými mazlíčky a když na ni došla řada, vešla po schodech až do ordinace. Chovala se slušně a chirurgický zákrok zvládla v klidu...Byla prý prvním takhle velkým zvířetem v ordinaci laugh.Tak snad se nám holka konečně uzdraví , aby jsme to všechno nemuseli absolvovat znovu..smiley

 

smiley4.duben - na dnešní den jsme netrpělivě čekali 1,5 měsíce - doba , po kterou jsme měli zamluvenou malou orientální kočičku - čokoládovou havanu - přesně takovou , jaká nám před více než dvěma lety umřela věkem..Kočička je úžasný mazlíček , je prostě kouzelná yes

smiley24.březen - dnes máme další přírůstek do kozí rodinky.  Sehnat pěkného holandského minikozlíka po opravdu malých rodičích se nám podařilo až za Českým Krumlovem. Kozlík zvládnul dalekou cestu k nám domů na výbornou a dostal jméno  KOKEŠ.

smiley22.březen - dnes jsme se konečně dočkali kůzlátek od Anduly.. Máme dvě , kluka a holku..Více v sekci KOZY.

smiley31.leden - dnes jsme přivezli ještě jednoho potkánka, opět jsme nějakého hada připravili o svačinu yes.

smiley30.leden - dnes nám přibyl další  tvoreček - maličký potkaní kluk , kterého jsme si přivezli od chovatele hadů - a z původně určeného "krmení" se tak stává domácí  mazlíček.

                                                2014

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                             2013-

smiley30.prosinec - dnes si naše koza Vendula opět vzpomněla, že chce za ženichem. Dojeli jsme tedy na kozí farmu a tentokrát byla připuštěna krásným celočerným anglonubijským fešákem.Tak snad se tentokrát zadaří a kůzlátek se dočkáme...

smiley 30.listopad - tak jako každoročně , i letos jsme byli s našimi zvířátky pozváni na oživení akce "rozsvěcování Vánočního stromu na náměstí v Seči .Letos jsme prvně na tuto akci neměli kůzlátka , takže se zúčastnily kozy Amálka s Andulou a samozřejmě oslice Agáta.  Andula to vzala sportovně , jakmile viděla skupinku lidí , ladně se přenesla přes ohradu a běžela k nim s úmyslem škemrat svačinu cool , takže musela být v ohradě uvázaná ..O závěrečný bonbónek se postarala Agáta , když po rozsvícení stromu prorazila ohradu a vydala se  přes náměstí .. Vše dobře dopadlo a večer už zvířátka odpočívala doma ve své stáji smiley

smiley20.listopad - dnes jsme se konečně dočkali říje u kozy Venduly a dojeli jsme s ní za ženichem AN plemeníkem a pokud vše dobře dopadne , budeme se těšit na Velikonoční nadílku ..smiley

smiley27.říjen - narodilo se 6 štěňátek peruánského naháče.Více na   http://ramongo.wbs.cz

smiley20.říjen - dnes jsme s kozou Andulou vyrazili na kozí farmu za plemenným anglonubijským kozlem - bezrohým hnědým obrem Miláškem . A tak se budeme těšit na kůzlátka ..

smiley28.září - dnešek patřil naháčkovi Milouškovi  , s kterým jsme jeli na bonitaci do Telnice a kde byl "povýšen" mezi chovné psy..   Ode dneška je tedy Miloušek CHOVNÝ yes

smiley9.září - dnes jsme s naháčem Milouškem cestovali do Pardubic na kliniku za MVDR Beránkem , kde Miloušek absolvoval povinné vyšetření očí...Očička jsou v pořádku..

smiley8.září - od Nymburka jsem si přivezla dva mladé letošní rousné kohouty , z nichž jeden bude později vybrán jako posila našeho chovu těchto zakrslých slepiček..

smiley30. srpen - dnes jsme opět cestovali s Eminkou za ženichem Tupíkem.

smiley28.srpen - dnešek jsme strávili s Eminkou na cestách za ženichem ve Varnsdorfu. Vybrali jsme pro ni krásného malého pejska - opravdového peruána z Peru  . Nám se líbil moc a Emince ještě víc heart a tak se budeme těšit na štěňátka ..

smiley25.srpen - Dnešek jsme strávili na Národní výstavě psů v Mladé Boleslavi. Počasí nám přálo - bez deště a vedra. Eminka si domů vezla V1 , CAC , a Miloušek , který se dnes nechtěl předvádět dostal V1.

smiley11.srpna - přivezli jsme dvě kačenky indického běžce , kteří se nám z minulosti velmi osvědčili v boji se slimáky...Za dva roky bez běžců je u nás přeslimákováno , takže běžci u nás již budou na stálo ...

smiley21.červenec - dnes se naši naháčci Ema s Milouškem zúčastnili mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi. Ema si domů přivezla V1 , CAC , res. CACIB , Miloušek  obdržel V1 , CAJC , BOJ.

smiley10.červenec - dnes odjela do nového domova malá kozička od Amálky.

smiley16.květen .- dnes jsme se vypravili do dalekých Klatov na Národní výstavu psů , odkud si Miloušek přivezl V1 CAJC a Ema V1.yes

smiley24.květen - dnes měla oslice Agáta opět říji , tak si s Igorem užívali..heart

crying22.květen - pár hodin po narození bohužel umřel malý kozlík od Amálky. Nevíme proč.. Zůstala černobílá kozička.

smiley21.květen - koza Amálka si pospíšila a dnes přivedla na svět dvě kůzlátka , je to černobílá kozička a bíločerný kozlík .yes

A vylíhla se tři kachňátka pižmovek z vajíček , co tu zůstala po kachnách  a kačerovi , co už víc jak před měsícem odnesla škodná....Líhnou se pod zakrslou rousnou kvočnou , ta se bude ještě divit smiley

smiley9.květen - dnes jsme našemu andulákovi přivezli novou samičku - protože s tou první se nesnášeli...S novou samičkou si padli na noty chovají se k sobě hezky a moc jim to spolu sluší....smiley

smiley5.květen - dnes ráno odjela kozička od Anduly - bydlet bude daleko , na ekofarmě u Broumova.

heart 3 . květen - naši oslíci tyto první májové dny vzali doslova jako čas lásky wink a tak se přibližně za rok budeme těšit na oslátko...

smiley2.květen - dnes odcestoval holandský kozlík Bucifálek  a ode dneška mu bude dělat společnost stádečko kozích holek , které budou všechny jeho smiley.

 A líhnou se nám kuřátka holokrček , které jsem koupila jako vajíčka - a nyní se zvědavostí sledujeme , jak krásně oškliví tvorečkové z vajíček lezou .. Fotky budou dodány do sekce ostatní zvířátka - protože ten pohled na ně nemá chybu , jsou bezkonkurenční yes.

smiley20.duben - dnes odcestoval kozlík od Anduly do nového domova .

smiley17.duben - přivezli jsme nový párek kačen pižmovek , protože po návštěvě kmotry lišky nám  zbyla pouze jedna kačka a hnízdo vajec  , které jsme dali do líhně ....Nové kámoše si naše domácí hned přišla skontrolovat a vypadá to , že si padli do oka smiley Tak snad se ještě letos dočkáme spokojené kachní rodinky ...angel

smiley14.duben - dnes jsme konečně přivezli andulákovi Bohouškovi nevěstu. Je zeleno žlutá a Bohoušek z ní moc nadšený není ..

smiley 23 . březen - dneska od nás odcestovala koza Pamela , doufáme , že se jí bude v novém domově s jiným kozím stádečkem líbit , a že se jí tam na konci května narodí krásná kůzlátka...smiley

smiley18.únor - tak jsme se dočkali kůzlat od Anduly. I když vypadala minimálně na paterčata wink , narodili se 3 , z toho 1 kozička a 2 kozlíci , barevně každý jiný .yes

smiley3.únor - dnešní den jsme strávili s Emou na mezinárodní výstavě psů v Brně . Byl to dlouhý náročný den , a přivezli jsme si  V1 , CAC , res.CACIB.

smiley20.leden - dnes k nám přibyl další naháček a holoušek - 7 měsíční pejsek peruánského naháče , který pochází  až z dalekých Kanárských ostrovů , které jsou jeho rodištěm.

 

smiley5.ledna - dneska odjela do Znojma malá kozička od Amálky .

                                                                                 2013

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

                                                      2012

smiley26.prosinec - dneska se na nás kozy domluvily - a obě nepřipuštěné chtěly za ženichem smiley.Amálku jsme připustili Bucifálkem a s Pamelou jsme dojeli na nedalekou kozí farmu za krásným a hodným bezrohým obrem - hnědým plemenným AN kozlem . smiley

smiley Přivezli jsme malou vietnamskou prasničku .  smiley

smiley15.prosinec - s naší nahatou psí slečnou jsme byli v Praze na bonitaci. Eminka se moc líbila a dostala známku CHOVNÁ .yes

  Dnes také odcestoval malý kozlík od Amálky , aby dělal společnost stejně staré maličké kozičce , která zůstala sama ....

smiley1. prosinec -jako se již stává tradicí - i letos naše zvířátka dělala živý Betlém  na celodenní akci při rozsvěcování Vánočního stromu na náměstí v Seči. Jako tradičně se zúčastnila oslice Agáta , a z koz byla tentokrát pouze Amálka s kůzlaty...

smiley12.listopad - dnes jsme byli s Emou na vyšetření očí na gen. vady. Výsledek - PRA - klinicky prosté .yes

smiley 4.listopad - dnes měla naše  peruánka Eminka svoji výstavní premiéru , vypravili jsme se do Prahy na mezinárodní výstavu psů. Ema byla nesoustředěná a roztěkaná - a i když je to milovník lidí , tohle bylo na ni moc...Jinak se posuzovatelce moc líbila a i přes špatné předvedení dostala Emča krásné ohodnocení....Do příští výstavy to musíme ještě lépe nacvičit yes..

doma nás čekalo překvápko - aby u nás těch mláďátek za poslední dny nebylo málo , kvočna nám vyvedla  jedno vyseděné kuře - s kterým už nikdo nepočítal.....  ...Doufáme , že je to letos již poslední a další mláďátka budou až na jaře angel

smiley2.listopad - narodila se dvě zakrslá kůzlátka od Amálky - kozlík a kozička yes

smiley3.říjen - máme koťátka

smiley19.září - koza Andula byla u ženicha - vybrali jsme jí pěkného hnědého bezrohého fešáka 100% AN linie Baltazar . Byla to láska - oboustranná - na první pohled , tak budeme doufat , že se v únoru narodí kůzlátka anglonubijátka heart.

crying 17. září . dnes ráno nás navždy opustila naše čivava Kristýnka ve věku 11,5 roku. Odešla náhle , nečekaně  a tiše - usnula v pelíšku - usnula navždy .....crying

smiley 15.září - máme nový přírůstek - je jím  mládě andulky - které jsme pojmenovali Bohoušek yes

smiley6.duben - koza Amálka si opravdu pospíšila s velikonoční nadílkou - a v noci se jí narodili dva krásní puntíkatí kozlíci , tříbarevný a černobílý . I když jsme jejich narození čekali až déle než za týden - oba jsou v pořádku yes.

smiley 4.březen - koza Andula se opět stala maminou na plný úvazek - narodila se jí 4 kůzlata - a jsou to všechno holky yes

smiley17.1.koza Pamela měla opět říji , připouštění mladým AN plemeníkem na farmě p. Dopity se tentokrát nezdařilo , tak jsme si mlaďoučkého bílého bezrohého AN plemeníka půjčili na čas domů...

sad 16.1.2012 - naše kozí stádečko se opět zmenšilo , kozu Julinku nám někdo ukradl a přitom poranil Bucifálka.  Kozy přišly o vůdkyni stádečka a my o zakladatelku chovu čistokrevných zakrslých koz. Lidská závist a hamižnost je strašná nonono.....

smiley1.1.2012 - naše nejušatější koza Ušula odcestovala do nového domova .

                                                             rok  2012

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

                                                              2011

smiley 27.12. naše koza Pamela byla u ženicha 100% AN - na farmě pana Dopity .

crying 6. prosinec - dnes odešla do kočičího nebe naše dlouholetá a právoplatná členka rodiny - orientální kočka Gejša..Rozhodli jsme se nechat důstojně ukončit její život , protože poslední měsíce byl pro ni život čím dál větším trápením a utrpením , její zdraví ji už dávno opustilo ...

smiley26. listopad - letos jsme opět byli pozváni s našimi zvířátky na oživení akce při rozsvěcování Vánočního stromu . Opět jsme vzali oslici Agátu a z koz to nakonec vyhráli Amálka , Bucifálek a malý kozlík.. Zvířata měla opět velký úspěch , nejvíc si to užíval Bucifálek , který se ukázal jako opravdový mazlík a milovník lidí..Fotka v sekci Oslíci .

smiley13 . listopad - koza Amálka byla připuštěna  našim novým kozlíkem Bucifálkem .

smiley 11.listopad - přivezli jsme si domů krásného a neuvěřitelně hodného holandského minikozlíka , který nahradí našeho zlobivého divocha Pepu.

smiley 6.říjen - s kozou Andulou u ženicha na farmě AN koz pana Dopity.

smiley19. září - koza Julča připuštěna.

smiley 16.září - zakrslé koze Amálce se narodil bíločerný kluk smiley

yes 9 . srpen - přivezli jsme si novou - úžasně nahatou a milou holčičku - fenku peruánského naháče . A protože je to vyjimečné stvořeníčko , bude mít zde na stránkách celou sekci jen pro sebe .smiley

smiley18. červen - kocourka Galilea jsme odvezli do nového domova a podle zpráv , které máme tam velmi rychle "zdomácněl" a má se dobře .smiley

smiley10.červen - přivezla jsem si chovnou skupinku hedvábniček ,výměnou za naše kachňátka běžců smiley

smiley8.květen - vylíhlo se 8 zakrslých kuřátek .

smiley22 . duben - jedna z podílových AN koziček odcestovala  do Frýdku Místku. Zbylé dvě holky zůstanou doma.   3 zakrslé slepičky zasedly na hnízdo ..

 

smiley6.duben - koza Julča se opět stává maminou - a všechny čekatelé na kozičku musím bohužel zklamat , máme jen kozlíky , tentokrát 3 .

 

crying 14 . březen - Dnes večer nám umřela koza Anabel..Ani po 3 dávkách antibiotik a nálevech prodigestanu se její stav nelepšil ..crying

 

surprise 12.března - onemocněla nám koza Anabel ,ztratila mléko , téměř nežere, je smutná... přijel doktor , a nasadil antibiotika ...


smiley 20. únor - další kůzlátka jsou na světě ! Koza Anife se stala maminou 3 krásných ušatých dětiček  - 1 holčička  a 2 kluci smiley

crying 18.únor - dnešní den pro nás navždy zůstane smutným a černým, do psího nebe nám odešla naše modrá "slonice", naše právoplatná členka naší rodiny a ochránkyně všeho , co k ní patří...Odešla nám německá doga Cita crying

smiley 17.únor - první letošní kůzlátka jsou na světě ! Koza Anabel porodila dvě ušaté holčičky.yesI Kristýnka se hodně zlepšila, přestala krvácet a chodí celkem dobře smiley.

smiley16.únor - Kristýnka chodí - i když opatrně , zato nás však znepokojuje průjem s krví , který má od včerejška  stále stejný..Nasadili jsme antibiotika..

smiley 15.únor -  Kristýnku jsme našli    bezmocně ležící v koupelně na zemi.surprise .Okamžitá cesta na veterinu , kde dostala dvě injekce , které ji ulevily natolik , že se večer už dokázala udržet na nohách a vrávoravě pár kroků ujít..sad

 

sad  31.leden - pohybové problémy naší dogy nás donutily vyhledat specialistu - neurologa.Citě byla zjištěna vážná nemoc páteře ,  v jejím případě téměř neléčitelná.sad


                                                     2011

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                       2010

indecision  21.prosinec - po delší době opět s čivavkou Ponožkou na kontrole..Přidali se jí kortikoidy na doléčení  očička.I když pan doktor i paní doktorka očičko velmi chválili - vidět prý na něj pravděpodobně už nebude crying .Uvidíme, jak se jí po kortikoidech vyčistí...

smiley 10.prosinec - Ponožky očičko se během posledních několika dnů viditelně zlepšilo, takže už konečně věříme , že o něj nepřijde - jen léčba bude ještě dlouhá ..smiley

indecision 22.listopad - s čivavkou Ponožkou na kontrole , dostala další léky a dál nezbývá nic jiného , než kapat, 2 x denně dávat tabletky a čekat .....surprise

smiley 15.listopad - čivavka Ponožka na kontrole a rozešití oka.  I když na očičko vůbec není hezký pohled, podle doktora to vypadá dobře a pokud během 10 dní opět nenastanou komplikace , očičko by se mělo postupem času vyhojit a vyjasnit..

smiley 6.listopad - zakrslý kozel Pepa připustil Julinku . 

smiley 5.listopad - zakrslý bíločený kozlík odcestoval s novými majiteli do Olomouce.

sad 4.listopad - Ponožce bylo dnes na veterině zašito očičko..Už po druhé . Je to už asi poslední pokus o jeho záchranu ..

sad 2.listopad - opět na veterině s Ponožkou , nevypadá to vůbec dobře crying .

sad 29.říjen - Ponožky očičko se velmi zhoršilo. Opět cesta na kliniku , dostala 3 injekce  , dvoje jiné tablety a změnily se jí i antibiotika do oka..Snad se to brzy zlepší..crying

 

sad 22. říjen - Dnes byly Ponožce odstraněny stehy - bohužel - musela ihned podstoupit další chirurgický zákrok pod narkozou .Léčba se ještě protáhne , ale už teď je jasné , že očičko už nikdy nebude, jako dřív..crying

indecision S Ponožkou ob den jezdíme na kontroly  , několikrát denně kapáme antibiotika, mažeme zvlhčujícím gelem ,podle doktora to vypadá dobře.

surprise 12.říjen - čivava Ponožka měla hrozivě vypadající úraz , při nímž ji mimo jiné vylezlo ven celé oko.surprise.Okamžitá cesta na specializovanou  kliniku , kde ji při operaci vpravili oko zpět..Víčka má sešitá , na krku límec a ze sebevědomé a hrdé čivavy je nyní hromádka neštěstí.. Léčba bude nějaký čas trvat a s očičkem vůbec nemá vyhráno .. Všichni jí držíme palečky, aby se oko zahojilo a nemuselo být dodatečně odebráno surprise .

smiley 1.října - koza Róza odjela s fajn lidičkama do Podkrkonoší. Brzy bude mít kůzlata , tatínkem je náš zakrslý kozlík  Pepa wink.

smiley 24.září - koza Anabel nezůstala pozadu a dnes byla připuštěna stejně jako její sestra - AN kozlem na farmě pana Dopity. Prvnímu nabídnutému ženichovi sice natloukla surprise, ale do druhého se hned zamilovala , takže jsme domů přijeli " s pořízenou" a doufáme , že se kůzlátka vyvedou po tatínkovi ..

smiley 23.září - koza Anife byla připuštěna plemenným anglonubijským kozlem na farmě pana Dopity.

smiley  17 . září  - po nekonečně dlouhém čekání jsme se opět dočkali zakrslých kůzlátek od Julinky.. Tentokrát jsou 3 !! yes , 2 kluci a jedna holčička . Jsou úžasní , puntíkatí - jakmile oschnou a zkrásní  , přidám fotky do sekce " Kozy"..

smiley  14.září - Protože nám umřel perlák , sháněli jsme náhradu ...A dnes jsme přivezli 4  třítýdenní kuřata perliček , aby bylo venku na co koukat .

11.září - vylíhla se 3 zakrslá kuřátka , letos  už asi poslední
 
1.září - vylíhla se dvě zakrslá kuřátka   a neustále čekáme na narození zakrslých kůzlátek od naší Julči...
 
30.srpen - opět další naháček doma . Tentokrát morčátko - malý černý skinník .
 
  25 . srpen - dnes dnes navečer dotlouklo srdíčko našemu nahatému potkanovi Nudýskovi , který dlouho bojoval s rakovinou .
 
24. srpen - dovezli jsme dva nepříbuzné kohoutky zakrslé rousné  , do našeho rozrůstajícího hejna těchto krásných slepiček.
 
21 . srpen -   vylíhlo se 7 zakrslých kuřátek
 
12 .srpen - od Kroměříže jsme dovezli  nového beránka   a zatímco jsme byli pryč , vylíhlo se 5 zakrslých kuřátek
 
 
22.červenec - opět nám zasedla jedna  kvočna a dostala pod sebe 9 vajíček od zakrslé rousné slepičky.

30.červen - Vylíhlo se 5 zakrslých kuřátek.

 
3.červen - na naši farmičku přibyl párek kamerunských oveček , které jsme dovezli od Zlína . Prozatím jsou jen ve stáji, než zkrotnou .K ovečkám jsme jako bonus dostali dospělého perláka - takže naše dvě slepičky perličky už mají chlapa  .
 
30.květen - německá doga Cita úspěšně absolvovala bonitaci. Chovná
 
  27.květen - rodí se  nahatá koťátka , Luisa se stává maminou
 
19.květen - vylíhla se 3 zakrslá kuřátka
 
 
6.května - vylíhlo se 6 zakrslých kuřátek
 
2.května - německá doga Cita absolvovala svoji první výstavu - MVP v Praze , dostala  VD2.
 
  28.duben - zakrslá rousná "výstavní" slepička zasedla na hnízdo .
 
  17.dubna - koza Róza se stala maminou - narodil se jí krásný ušatý bílý kozlík - fotky v sekci "kozy".. A líhnou se další 3 zakrslá rousná kuřátka.
 
15.duben - další kvočna nám zasedla na vajíčka zakrslých rousných..
 
13.duben - líhnou se nám první 3 opravdová zakrslá rousná kuřátka
 
7.dubna - od Orlických hor jsme dovezli mladou , ani ne roční samičku páva modrého.
 
28.březen - i druhá zakrslá slepička - loňská kříženka zasedla na hnízdo , a pomáhá nám tak rozšířit hejnko zakrslých rousných

 
24.březen - zakrslá slepička kříženka - zasedla na hnízdo . Dostala pod sebe na vysezení vajíčka zakrslých rousných slepiček ..Snad se podaří
 
23.březen - holandský kozel Pepa nám neplánovaně připustil kozu Anabel..
 
 
11.březen - dnešní den nás po těžké nemoci navždy opustil - a do kočičího nebe odešel náš černý kočičí kluk - Czerkies.Den před svými prvními narozeninami ..
 
 
24.únor - opět nám přibylo několik mláďátek, máme malé poslíčky jara - vylíhla se 4 zakrslá kuřátka .
 
21.února - nadešel očekávaný den " D " . Do Jižních Čech s námi odjela oslí mazlinka , rošťanda a puberťačka  Bubajda a zpět domů jsme přivezli maličkou ,tolik očekávanou  Agátku.
 
 
8.února - kozlík Hurvínek byl u veterináře. Diagnoza - zápal plic. .Nasazena antibiotika.
 
 
6.února - zjišťujeme, že jedna ze zakrslých slepiček sedí na vajíčkách ..Tak snad už to jaro brzy přijde.
 
5.února - kozí překvápko je na světě.Napůl hnědý, napůl puntíkatý , zakrslý kozlík Hurvínek. .Tentokrát je to jedináček .Fotografie v sekci "Kozy" .

31.ledna - přibylo nám další zvířátko - tentokrát z řady plazů. Maličký sameček chameleona jemenského
 
 4.ledna . Zakrslá koza Julča bude maminou. Už nad ní nějakou dobu váháme, ale nyní je to jasné.Narození kůzlátek bude překvápko , nikdo neví kdy ..

                                                                                  2010

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                              2009
20.prosinec - z Podkrkonoší k nám přicestoval zakrslý rousný kohoutek - bývalý partner naší rousné slepičky. Tak se ti dva opět po dlouhé odluce setkali..Náš kohoutek krasavec má už dlouho problémy s nohou a nový ho vystřídá.
 
 
1.prosinec - doga Cita byla na operaci očních víček .
 
15.listopad - koza Róza byla u ženicha - u anglonubijského kozla na farmě pana Dopity
 
 
1.listopad - máme novou bílou bezrohou kozu Rózu , která s námi přijela až od Šumperka. Má pěkné vemeno a výborné mléko , jen se musí naučit pást se venku na volno , doteď byla pouze uvázaná v chlívku
 
7. října - přivezli jsme malou oslí holčičku , která u nás sice bude jen na nějaký čas  na návštěvě, ale i tak jsme rádi , že nás přivede na veselejší myšlenky a zaplní to prázdno po Tamaře
 
1.října - Tamara umřela
 
29. září -za Tamarou opět přijel doktor
 
28 září -byl tu doktor. Tamara , i přes špatné a neměnné výsledky vypadá trochu lépe. Je to bojovnice
 
26.září - zase tu máme doktora u Tamary
 
25.září -s doktorem  stále bojujeme o Tamaru
 
24. září - opět je za Tamarou doktor
 
23.září - s osličkou Tamarou je zle a začíná boj o její záchranu ..více v sekci " smutný příběh" ..
 
7.září - po 13 letech života u nás nám umřel želvák ..
 
 
24 .srpen - kvůli opětovnému zhoršení zdravotního stavu naší osličky Tamary tu byl opět doktor a nasazena další léčba.
 
 
13 července - vylíhlo se 5 kuřátek.
 
12.července - líhnou se kuřátka ! Od rána je slyšet pípání , ale ještě večer není jasné, kolik jich bude..
 
11.července - koza Tereza odcestovala na nové působiště 
 
26.června - koza Líza odjela do nového domova na malou kozí farmičku.
 
21.červen - zakrslá slepička zasedla na 11 vajíček , 3 jsme ji raději odebrali, tak sedí na 8.Snad se tentokrát kuřátek dočkáme.
 
16.červen - bude pro nás navždy smutným a černým dnem - umřela nám oslice Klaudie
 
 
6.červen - podnikli jsme dlouhou náročnou cestu , najeli celkem asi 1200 km téměř nonstop  a z Warszawy s námi domů přijel krásný sphynxí černý kocourek - Czerkies .
 
1.červen - byl u nás dnem oslích námluv.Klaudie těžce zamilovaná , tohle jsme u ní za ty roky - u několika oslích ženichů ještě nezažili..Tak třeba se oslátko podaří...Oslice Tamara dobrala léky a zdá se být v pohodě..
 
30.května - dovezli jsme novou zakrslou slepičku , z Lomnice nad Popelkou , a co víc - je to přímá sestra naší mrtvé slepičky...snad osud ?
 
 
20. května - opět jsme tu měli doktora na Tamaru.
 
13.května koza Tereza je maminou . Radujeme se ze dvou krásných hnědých holčiček poloanglonubijských.
 
11.května - zakrslá slepička zasedla na 9 vajíček .
 
18.dubna koza Líza je maminou, narodili se jí 2 velcí, silní kozlíci...A my tolik čekali na kozičku
 
17.dubna - Tamary stav se zase zhoršil..Volám na státní vet.ústav , už vím výsledky,a marně čekáme na doktora 
 
 
10. dubna - oslice Klaudie je v říji , a svádí Igora. Držíme palečky, aby se to tentokrát  povedlo a Klaudie se stala  maminou..
 
9. dubna - opět je tu doktor na Tamaru..
 
8.dubna - jaro přišlo i na naše husy.Husák začal na všechny útočit a  "paní Husáková" snesla první vajíčko. Oba se pak tvářili velmi důležitě ,jakoby to mysleli vážně ,  takže se snad housátek dočkáme .
 
24.března - z Českého ráje jsme si přivezli mladý nepříbuzný pár pávů modrých.
 
17.března s oslicí  Tamarou jsme byli na vyšetření na klinice..
 
16. března - opět tu byl doktor za oslicí Tamarou.
 
 
7.března -  se zakrslá kozička Julča stala maminou, narodila se jí dvě kůzlátka.
 
5.března - oslici Tamaře opět nasazena ATB
.
 
26.2.2009 se koze Róze narodila 4 kůzlátka. Jedno se udusilo v obalech. I tak -  na prvničku to je výkon, to jsme opravdu  nečekali .
 
 
18.2.2009 oslice Klaudie prodělala nepříjemný veterinární zákrok - trhání uvolněných zubů. Bolelo nás to taky a cítili jsme s ní... .
 
15.2.2009 byl tu kovář na úpravu kopyt oslíkům.Vyslovil další z krutých diagnoz , Tamara má schvácená kopyta - staršího data...A to jsme si mysleli, že VÍC toho už ta chuděra mít snad ani nemůže...
 
12.2.2009  dnes tu byl  doktor  obrousit Klaudii zuby. Při té příležitosti skontrolovali osličku Tamaru , která se kulatí a přibírá téměř před očima..Dnes dobrala poslední injekce ATB a nyní to chce čas ..Je už taky o hodně živější a veselejší a venku za mnou chodí jako pejsek..

5.2.2009 jsme si dovezli pár oslíků , oslice ve velmi špatném stavu.
                                                                      2009
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                 2008-
12.12.2008 byla koza Tereza  u AN kozla na farmě pana Dopity.


11.12.2008 jsme si přivezli štěně, modrou fenku německé dogy.
                 
TOPlist