Založit webové stránky nebo eShop
aktualizováno: 11.11.2017 12:30:54 

Chovatelská stanice  RAMONGO

Novinky

Novinky... 2017

frown5.listopad - dnes jsme s Afroditou vyrazili na výstavu do Prahy. Plné haly se Afroditě vůbec nelíbily  a chození v kruhu po koberci už vůbec ne.Nám se zas nelíbil přístup posuzovatele .. Afrodita dostala Velmi dobrou a my už víme, že si raději počkáme na výstavy venku , kde se Afča cítí podstatně líp.

smiley8.říjen - ..a aby toho nebylo málo, přivezla jsem dnes dva mladé pávy.Dva letošní kluci, malí, ale celkem krotcí , měli by být modrého zbarvení .

smiley3.říjen - dnes pro změnu kozí den.Obě velké kozy - Líza i Růžena se prskaly. Líza může ještě v klidu rok růst a ženicha bude mít až za rok. Zato pro Růženu jsem měla vybraného parádního strakatého fešáka import z Holandska . Cesta za ním byla daleká , ale věříme, že o to hezčí budou kůzlátka . smiley

smiley30.září - dnešní den patří šarplanince Afroditě - vyrazili jsme na speciální výstavu šarplaninců do Třech Studní. Výstava byla na pěkném místě a škoda, že jsme už nestíhali výlet do okolí.  Viděli jsme dost šarplaninců a nebyla tam nouze o šarvátky mezi psy. Naše Afrodita se chovala moc slušně , ve třídě mladých dostala V2.

smiley28.září - dnešní sváteční den opět přijíždí pan doktor podívat se na Agátu. Tentokrát už jen zkontroloval dobře vypadající jizvu.Máme radost, že se ta naše holka tak pěkně zotavuje yes

smiley26.září - Agátu jsme začali pouštět volně se stádem. Vesele se hned vyválela, - ale je šťastná a volná.

indecision25.září - opět voláme doktora na Agátu , kvůli špatně se hojící jizvě, která teče. Pan doktor ránu ošetřil a přijede zas na kontrolu.

smiley16.září .-  každodenní prohlídky veterinářem a injekce a Agáta vypadá relativně v pohodě. Stále nemáme vyhráno , na oslavu je ještě moc brzy.Zvykli jsme si s ní chodit 2 x denně na procházku a na pastvu a je to fajn relax. Na volno bez dozoru jí zatím nepouštím, aby se nevyválela v prachu.

smiley14.září - od včerejšího odpoledne je to s Agátou lepší a lepší.. Už se snaží jíst i ve stáji. Dostala další injekci od pana doktora a všichni věříme, že bude brzy v pořádku .

indecision13.září - stále bojujeme. Na dopolední procházce vypadala Agáta dost špatně a moc nechybělo, aby spadla..Navečer se jí udělalo podstatně lépe, líp se pásla a dokonce začala rovnat uši. Doma stále téměř nežere. Doktor tu byl odpoledne, a prý vypadá líp..Tak kéž by to už bylo na té lepší cestě.

sad12.září - máme strach , Agáta je smutná, téměř nežere. Venku si párkrát kousla travičky , ale ve stáji nesežere ani mrkev.Snědla pár ořechových listů, které měla vždycky tak ráda. Byl tu doktor na kontrole a na další injekci.   Držíme Agátě palečky .

sad11.září - po dvouhodinovém spánku mířím do stáje.  Agáta se zdá relativně v klidu. Dopoledne přijíždí doktor na kontrolu a na injekce..Agáta vypadá nic moc a nežere.Odpoledne ji beru na chvilku ven, párkrát ukousne travičku a začne se třást.  Jdeme do stáje.

crying10. - 11 . září - dnes odpoledne se začala oslice Agáta chystat na porod. Navečer volám doktora, protože to není, jak má být. Doktor sdělil zdrcující zprávu - mrtvé oslátko ve velmi komplikované poloze. Začíná noc hrůzy a zoufalství, kdy se doktor opakovaně marně snaží dostat  oslátko porodníma cestama ven .. Na pomoc nám přichází i známý z vesnice.. Nakonec se doktor rozhodne pro císaře a naše stáj se mění v operační sál.. Je to náročný a hlavně hodně smutný..Malá oslí holčička- barevně po tatínkovi ..A pak nekonečně dlouhé šití. Asi vpůl 4 ráno doktor odjíždí.  Agátka se mezitím už stačila postavit. Všichni jsme unavení a já se bojm od Agáty odejít.. Co kdyby něco....

smiley16.srpen - na dnešek si koza Amálka naplánovala svůj porod. Ten se neobešel bez problémů , a první kůzle jsem z ní těžce dolovala ven. Narodil se velmi postižený velký a vodnatý kozlík , který ač živý - brzy umřel. Zato druhé kůzlátko, překrásná holčička ukázkově vyplula na svět a během 5 minut už stála u vemínka..

smiley13.srpen - dnes s Afčou opět na výstavě v Boleslavi, tentokrát Mezinárodní. Afrodita od minulé výstavy ztratila všechu štěněčí huňatou srst , takže z naší medvědice toho moc nezbylo. Na výstavě jsme sice nevyhráli - dostala V2 , ale zato jsme to spojili s parádním výletem na zajímavou zříceninu hradu Zvířetice .

smiley16.červenec - dnes jsme vyrazili s Afroditou  na Národní výstavu psů  do Mladé Boleslavi . Díky uzávěrkám na silnici jsme přijeli opravdu tak - tak , šarplaninci šli do kruhu  na čas...Než se Afra stihla rozkoukat - bylo po všem a šli jsme domů..Afča dostala V1 , CAJC a protože jsme jeli brzy domů - spojili jsme výstavu s parádním výletem na Bezděz.

angry14. červenec -opět nás navštívila liška a zlikvidovala mladé slepičky, které byly se starým kohoutem druhý den na volno. Kohout a jedna slepička zázrakem přežili, ostatní to štěstí neměli.. Liška opět řádila odpoledne, a vůbec jí nevadilo, že na ní ze dvou stran za plotem štěkají naši psi . Byla rychlá..crying

cool2. červenec - vydáváme se s Afroditou na dalekou cestu - na Národní výstavu psů do Klatov. CCesta byla dlouhá , ale čekání na posuzování ještě delší. Místo 10,55 jsme šli na řadu až v 15 hodin... Mezitím všechny okolní kruhy byly uklizeny - jen skupinka šarplaninců stále čekala na posouzení.

Předvedení Afča kupodivu celkem dala, včetně ukázky zubů. Afrodita se tam potkala se svoji maminkou. Domů jsme si vezli medaili a ocenění V1 , CAJC , BOJ..  Doma nás uvítalo maličké tříbarevné koťátko, které místo syčení a vrčení krásně vrní a mazlí se..A je to kočička - jak jsme předpokládali.

Velká rána však přišla cestou do kurníku - kdy byly nalezeny trsy peří jen 10 m od domu...Vraždění lišky nepřežila žádná z našich nosných slepic, zbyl jen poraněný smutný kohout..Dostal nové kámošky, ale jsou to letošní mlaďošky odchované na dvoře. Bude trvat, než si na sebe zvyknou..


smiley30.červen - dnes odjela lilová kočička do nového domova. Zbývá doma siamský kluk s čoko znaky, kterému říkáme Pirát.

surprise29.červen - umřel druhý malý králíček.A přivezla jsem si překrásné tříbarevné koťátko z nedaleké vesnice. Je to nejvzteklejší kočičák, co jsme kdy měli.. Majitelé ji lovili v rukavicích a prý je to kocour.. Je to nepravděpodobné , ale prohlídku odkládám do doby, než zkrotne..

smiley 28.červen - dnes umřelo jedno z králičích miminek. Druhé se krmí stříkačkou a doufáme, že brzy začne baštit samo..

crying 26.červen - dnes umřela zakrslá králička Kulička , zůstaly po ní dvě malá mláďata.

smiley23.červen - dnes odcestovala druhá čokoládová kočička do nového domova.

smiley 8.červen - dnes odjíždí první koťátko, čokoládová kočička, která byla zamluvena ještě před svým narozením. Bude bydlet nedaleko od nás.

smiley14.květen - dnes jsme se vydali s naší madvědicí - šarplaninkou Afroditou na výstavu do Hradce Králové. Vybrali jsme malou výstavu , která nás už v minulosti učarovala krásným místem a poměrně klidnou atmosférou. Afrodita s námi nadšení rozhodně nesdílela. Zuby ukázala ukázkově , ale tím to končilo.Nelíbily se jí dotyky posuzovatele a už vůbec nechtěla chodit v kruhu.Naštěstí v kruhu byla sama .Přísný posuzovatel nic neodpustil a Afrodita odcházela se známkou Velmi dobrá.. Uvidíme, jak se bude tvářit na dalších výstavách - máme nahlášené další 3...

smiley8.květen - dnes byl opět kozí den - vydala jsem se k Orlickým horám pro malou bílou kozičku obyčejné české kozy, kterou jsem měla vylídnutou už dlouho.Kozička byla výměnou za kozlíka od Růženy. Po návratu domů přijeli přijeli zájemci a odvezli kozu Krasomilu, jejího kozlíka Krasoně a malou kozičku od Růženy.Naše kozí stádo se ztenčilo a konečně budeme mít mléko pro sebe.

smiley6.květen - konečně jsme se dočkali porodu kozy Krasomily.Tak dlouho nám nikdy žádná koza nepřenášela. Narodil se maličký béžový kozlík.A odpoledne odjela malá kozička od Růženy do nového domova.

indecision2.květen - smrt a zrození mají k sobě velmi blízko. A tak zatímco my jsme vítali na svět dnes narozená štěňátka peruánů , umřel nám nahatý potkan Honzík.O necelé dva měsíce přežil svého brášku Kryštofa...

smiley22.březen - dnes dopoledne se narodili malí potkánci.. Byli opravdu toužebně očekávaní prostředním synem , který už si plánuje, že tu nějaký malý potkaní kluk zůstane , aby se ochočil stejně jako byl ochočený starý Myšák, co loni v říjnu umřel..

crying14.březen - dnes do rána umřel nahatý potkaní kluk Kryštof.Byl hodně nemocný , dnes s ním byla plánovaná cesta na veterinu na uspání..Jakoby to tušil a tak raději zvolil svojí cestu za Duhový most..Odpočívej v pokoji Kryštůfku ....

smiley3.březen - dnes odjela oslička Anežka.Přejemé té naší holčičce , aby si v novém domově rychle zvykla, nikdy neměla hlad a nebyla sama. Hodně štěstí Anežko ...Dnes se taky narodila poslední orientální koťátka.

smiley28.únor - koza Růžena se stala maminou 3 kůzlat . Krásně barevná a nádherně ušatá , dvě holčičky a jeden kluk.

smiley27.únor - dnes tu byl jeden holandský chovatel a farmář omrknout naše oslíky.  Oslíci se pěkně předvedli , malá oslička Anežka brzy překonala počáteční ostych a byla až neodbytná ..Pán byl nadšen a malá Anežka se brzy vydá na cestu do nového domova .

crying27 leden - dnes navečer umřel malý kozlík od Amálky. Do posledního dne zdravé kůzle, které jsem si chtěla nechat. Jeho smrt je pro nás otazníkem. Bohužel, i to se stáva....

smiley7.leden - dnes odcestovala koza Cácorka do nového domova. Věříme, že jsme pro ni vybrali správné lidičky a že se bude mít dobře smiley

 

                                                         2017

ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc

                                             2016

smiley13.prosinec - dnes jsme udělali radost prostřednímu synovi a v Čáslavi jsme koupili malou potkaní holčičku , kterou si vybral..Je to malá divoška .  Dnes se taky po dlouhé pauze narodili malí králíčci.

smiley4.prosinec - dnes po návratu z Mikulášské besídky s dětmi na nás doma čekala dvě malá kůzlátka od Amálky.Dva pěkní kluci .

smiley1.prosinec - dnes máme dvě novinky. Psi Emička a Miloušek se stali rodiči 5 miminek a s kozou Krasomilou jsme navštívili farmu pana Dopity, kde ji připustil přenádherný barevný anglonubijský kozel.

smiley28.listopad - dnes tu byl pan doktor a z naší nové krásné rohaté kozy Krasomily udělal ještě krásnější Krasomilu bezrohou :-)

smiley23.listopad - dnes jsme si z nedaleké Skutče dovezli mladou 1,5 letou kozičku. Je to nádherná a opravdu veliká kozí slečna s dlouhýma ušima a pěknou barvou . Měla jít i s maminou do klobás a o by byla škoda. Je hodná a klidná .

smiley3.listopad - konečně jsme se dočkali , dnes k nám domů přibyl zástupce plazů - 5 měsíční užovka červená , abott okeetee, kterou jsem měla vyhlídnutou už nějaký čas.

smiley31.říjen - dnes jsme doplnili kozí stádečko.Z vesnice  kousek za Jihlavou jsme si dovezli mladinkou drobnou hnědou kozičku Cácorku s kůzletem . Cácorka si u nás  bude zvykat volnost a prostor , který neznala a naše koza Růžena  nebude mít čas tesknit po Andule , teď by se měla stát  vůdyní ona.

crying28.říjen - sváteční den pro nás začal černě..Umřela koza Andula..Byl to šok, za pár hodin od příznaků byl konec..Nechápali jsme to, v půl noci už vypadala líp....Za dvě hodiny už byla mrtvá....Byla to naše největší koza, co jsme kdy měli , se super povahou, nejlepším vemenem i mlékem...Díky ní i manžel začal uznávat kozy .. Bude nám tu moc chybět a nejen nám, naše kozí stádečko dnes přišlo o svoji vůdkyni...A my jsme se opět přesvědčili , že se kozy dokáží čehokoliv užrat k smrti a že když se koza rozhodne umřít, nikdo na světě ji to nevymluví...Sbohem Andulo . crying .

surprise27.říjen - o program dnešního večera se postarala koza Andula..Začala být smutná , strnulá, motala se, obracela oči v sloup a vůbec vypadala, jako že je to její poslední hodinka..Přijel doktor, prohlížel, poslouchal , měřil... a pak padla řeč na sůl...Jasně , Andula se odpoledne cpala rozbitou solnou kostkou, která byla smetena do kýble...Otrava solí..Dostala injekce , kapačku do žíly a nálev do žaludku...Doktor odjížděl ve 22 hodin..Tak nezbývá , než doufat, že se koza uzdraví , protože s přežranýma kozama máme spíše ty smutné zkušenosti sad ...

crying24.říjen - dnes v ranních hodinách umřel starý potkan Myšák..Jeden z mála našich potkanů , co jsme kdy doma měli , umřel stářím , v necelých 3 letech.. Do poslední chvíle byl v pohodě, i když mu to poslední dobou už tolik neběhalo , jako za mlada...Byl miláčkem prostředního syna , byl jeho prvním opravdovým zvířátkem a v jeho srdíčku zůstane navždy . Sbohem Myšáku . crying

smiley21.říjen - včera večer začala koza Andula opět volat kozla..A tak byla dnes dopoledne vyslyšena a dovezena opět k barevnému kozlovi Frajerovi.. Tak snad to tentokrát vyjde a budou kůzlátka.

smiley1.říjen - ráno odjel malý kocourek Ozzík do nového domova do Prahy...A  odpoledne jsme se zase my vydali s kozou na výlet - za ženichem , tentokrát s kozou Růženou , která se ze závisti začala prskat taky..

smiley30.září - Dnes si koza Andula usmyslela, že chce za kozlem . Sehnala jsem jí pěkného , tentokrát barevného fešáka Frajera .. Bydlí sice dál - hodina cesty autem, ale koza Andula se chovala vzorně, tiše a čistotně - takže ji moc chválím a doufám, že se povedou pěkná "plesnivá" kůzlátka yes

sad29.září - onemocněla nám kočka Boriska.Bolí jí zoubky a pusina.Tak ji doktor v narkoze zuby  prohlédl , vyčistil, dostala injekce antibiotik a další antibiotika v tabletách..Budeme doufat, že to brzy zabere a Boriska nabere svoji ztracenou váhu...

sad2.září -dnešek je smutný den.Pohřbíváme najednou 3 venkovní kočky.. Nalezenec Loupežník a s ním jeho dvě kamarádky tříbarevky Boženka a Máša.Všichni loňská koťata , všichni kastrovaní, umřeli pár hodin po sobě..PROČ ?  Netoulali se, byli zdraví a najednou jsou pryč...Sbohem kočičáci crying

smiley20.srpen - na dnešní den jsme měli naplánováno úplně jiný program , ale oslice Agáta se rozhodla, že právě dnes je ten nejlepší den pro narození oslátka..Celý den nás napínala a v 19,30  do tohoto světla vyplula maličká oslička Anežka.. Krásná , čiperná holčička a Agáta se o ni hned láskyplně stará..

smiley12.srpen - dnes jsme se vydali na dalekou cestu do Karlových Varů , odkud jsme si přivezli 8 týdenní štěňátko šarplanince . Je to krásná holčička , na kterou jsme čekali a věříme, že brzy zapadne do naší smečky . smiley

smiley16.červenec - dnes odjíždí  poslední 3 kůzlata kozičky od Růženy a od Anduly na nedalekou farmu . Tak máme po dlouhé době jen dvě velké a jednu malou kozu a kozla..

smiley1.červenec  - dnes odjíždí malá kozička od Amálky, která jede jen pár kilometrů od nás....

smiley30.červen - dnes odjela velká koza Johana i se svými dvěma dceruškami do nového domova , do krásného kraje nedaleko Krkonoš.. Nešlo to jinak , naše stádečko se musí zmenšit :-(

smiley26.červen - odjel maličký kozlík od Amálky a jeho nový domov bude kousek od Hradce Králové.

smiley23.květen - narození koťátek

smiley28.duben - poslední jarní kůzlátka jsou na světě.. Amálka se konečně dočkala , má kozlíka a kozičku.

smiley19.duben - dnes jsme si udělali výlet do Prahy, kam jsme vezli poslední dva kocourky, čokoládového a siamského s lila znaky..Oba kluci budou bydlet spolu a budou dělat to, co doposud u nás - mazlit se, mazlit se a mazlit se :-)

smiley17.duben  - odjela dvě koťátka , siamská kočička do Brna a lilová kočička do Jihlavy.

smiley10.duben - rodí další koza - tentokrát nejstarší Andula.. Nejde to, nejde , kůzle je veliké a tak v 01,30 hod v noci přijíždí veterinář , aby vydoloval jedno jediné  kůzle, kterému nejde vylézt ven..Kozička, zdravá , silná a veliká, velikostí je jako naše nejstarší kůzlata . Kůzlátko je unavené, nevstává a samo se nenapije.. Postavilo se až odpoledne a pije.. Tak snad už máme vyhráno smiley

smiley3.duben - dnes do rána se narodila další 3 kůzlátka.Tentokrát od Johany , která tak předběhla svoji maminu Andulu ..Úplně v pohodě a bez pomoci , v 0,30 h si koza spokojeně pochrupovala a ani v nejmenším nenaznačovala blížící porod.. A brzy ráno už byla 3 miminka na světě. Máme opět - 2 kozičky a jednoho kozlíka.

smiley28.březen - dnes se koza Růžena stala maminou.. Po komplikovaném porodu - kterého byla příčinou špatná poloha kůzlat - se podařilo přivést na svět 3 kůzlátka.2kozičky a 1 kozlík, všichni i s maminou jsou v pořádku..

smiley25.únor - dnes odjel malý oslík Izidor. Moc se mu do auta nechtělo , měli jsme obavy, jak zvládne cestu.. Když pak přišla zpráva , že už je Izidor "doma" , oddychli jsme si..Měj se fajn , Izidore a třeba se za tebou někdy vypravíme...

smiley21.únor - dnes se byl za oslíkem Izidorem podívat zájemce..Velmi známá osoba , ale hlavně - oslík se líbil a tak se  bude co nevidět stěhovat na Vysočinu , kde ho čekají obrovské pastviny a malý oslí kámoš...

                                                                         

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                             2015

smiley24.prosinec - narodilo se 5 koťátek. Máme 3 orientálky a 2 siamky.

smiley1.prosinec - dnes jsme tu měli pana inspektora , na oslíky. Tak je malý Izidor konečně zaregistrovaný a načipovaný , zbývá ještě dojet do Slatiňan na evidenci pro modrý průkaz, aby bylo vše , jak má být , než půjde Izidor do světa..

smiley28.listopad - dnes se opět tradičně každoročně naše zvířata zúčastnila rozsvěcování Vánočního stromu v Seči. Letos jsme dlouho váhali, který z oslíků půjde...Nakonec to vyhrál malý Izidor, pro kterého to byl ze začátku šok - byl prvně někde sám bez maminky..Nakonec se rozkoukal a zklidnil , měl to tak alespoň  nácvik na dobu , kdy v lednu odjede do nového domova...Kozy tradičně - malá Amálka a kozlík Zipík.

smiley20.listopad - dnes odjela malá čokoládová kočička Maya na Slovensko do svého nového domova..

smiley19.listopad - dnes odjel malý orientální lilový kocourek Merlin a ode dneška bude bydlet v malé chovatelské stanici v Prostějově .A také se dnes narodili malí zakrslí siamští králíčci , počet zatím nevím , samice Kulička si hnízdo tvrdě brání a nechceme ji stresovat..

smiley14. listopadu - dnes odjelo koťátko , malá siamská kočička Mimi do nového domova..

smiley9.listopad - - dnes se vylíhla 4 kuřata české zlaté kropenky, která mi vyseděla araukana..S kropenkama jsem měla letos smůlu , všechny je zabila kuna..Koupená vajíčka jsem dala po rousnou kvočnu , která se ale urazila a odešla od nich.  indecision Vajíčka pak v hnízdě dlouho čekala, až se spolehlivá araukana obětovala a vyseděla 4 kuřata..Počasí nám zatím taky přeje, tak pokud mi je neuloví kočky ani naháči , třeba se kohout kropeňák dočká svojí slepičky ...

smiley7.listopad - dnes se kozího výletu dočkala i třetí koza - Johana..Kozel  opět  nebyl ve formě a trvalo to dlouho..Tak doufáme, že všechny tři kozí holky zabřeznou a  začátkem dubna tu bude veselo smiley

crying6.listopad - dnes nám odešla za Duhový most naše potkanice Šmudlinka , kterou nám vzala rakovina. Nechala jsem jí uspat , aby se netrápila...Tak teď už holčičku malou nic nebolí...

smiley5.listopad - dnes jsem absolvovala další kozí výlet - tentokrát s kozou Andulou..Kozel nebyl dnes ve formě , a tak i když se před ním naše Andula zamilovaně předváděla , trvalo to víc , než hodinu , než se povedlo.. Byli jsme rádi , že vůbec  , druhý skok už nevyšel vůbec..Tak budem doufat , že to na kůzlátka bude stačit..

smiley31. říjen - dnes jsme byli s kozou Růženou na kozí farmě  za ženichem.

smiley 28.říjen - máme dva nové potkany , tentokrát jsou to dva fuzzíci, které jsme so dovezli z Lysé..

smiley12.říjen - dnes se naší peruánce Emičce narodilo 6 štěňátek. Více na http://ramongo.wbs.cz

smiley7.říjen - dnes od nás odjela vlčanda Andora do nové rodiny. Bude bydlet v rodině s malými dětmi , které má ráda. Odjela , protože se nedokázala sžít s drůbeží , kočkama i ostatníma zvířatama ... V novém domově zvířata nemají , místo toho tam bude hlídat i dědu s babičkou ..

smiley20.září - dnešek jsme strávili s naší peruánkou Azalkou na výstavě psů v Brně.Domů jsme si vezli pohár a hodnocení V1 , CAC , Národní vítěz , BOS. A aby to těm dvěma nahatcům nebylo líto , Emičce jsme koupili nový obleček a Miloušek má slíbenou nevěstu :-)

sad5.září - prázdniny skončily a lidi se opět začali zbavovat "hraček", které dětem na prázdniny pořídili... A tak dnes náš nejstarší syn přivezl z lesa malého , asi tříměsíčního kocourka. Kocourek má jen jedno oko a ani to druhé není v pořádku...Kočičák je hubený a velmi hladový a taky vděčný za pohlazení..Dostal hned antibiotika a po léčbě , až bude relativně v pořádku mu budeme hledat nový domov..

smiley 16.8. -dnes se Šejle narodilo 5 koťátek..Máme dvě siamky a tři orientálky.

smiley21.7. - dnes odjela poslední letošní kozička - kůzlátko od Amálky- do nového domova.

smiley19.7.- dnes jsme po dlouhé době vyrazili na výstavu psů do Mladé Boleslavi - s Azalkou. Dostala krásné hodnocení  - V1 , CAC , NV, BOB.. A  aby ta cesta byla správně využitá - cestou domů jsme se zastavili pro kuřátka české zlaté kropenky , která jsem tam měla zamluvená..Tak doufáme, že z kuřátek vybereme slepičky a náš kohout kropeňák bude mít konečně  "svoje"holky.

smiley8.7. - dnes je veliká událost ..Po téměř 15 letech chovu oslíků jsme se konečně dočkali oslátka..Narodil se nádherný pohádkový šedý oslí kluk, velký a silný , který nám všem dal pořádně zabrat..Agáta je vzorná mamina a její syn se má čile k světu yesyesyes

smiley4.7. - dnes odjely tři malé  anglonubijské kozičky do nového domova na rodinnou farmu do Polska..A odjel taky malý holandský kozlík , který bude mít svoje stádečko koziček u Brna..

smiley27.6. - dneska odcestovala malá holandská  kozička od Amálky do nového domova..Bydlet bude na Šumavě , třeba se tam taky někdy vypravíme.

smiley13.5. - dnes jsme si z Chotěboře přivezli nádherného výstavního králíčka - zakrslého siamského kluka s PP. Mám z něj velikou radost  doufám, že se mi k němu brzy podaří sehnat stejně krásnou a výstavní samičku ..

smiley2.5. - dnes náš kocour Dragon slavil 1 rok. A protože už je z něj "velkej chlap" , dostalavi -s k narozeninám nevěstu.A jestli vše dobře dopadne , začátkem července se budeme těšit na čokoládová orientální koťátka .yes

smiley27.4. - dnes máme tři nové přírůstky - 3 kůzlátka od Amálky. Máme 2 holčičky a 1 kluka..yes

smiley11.4. - dnes jsme se konečně dočkali kůzlátek od Anduly...Týden to vypadalo, že je porod na spadnutí a Andulu jsme chodili kontrolovat i v noci..Dnes jsme se konečně dočkali 4 kůzlátek , máme 3 holky a jednoho kluka..yes

smiley21.3. - dnes jsme byli s naší nahatou fenkou na bonitaci v Troubsku - dopadla výborně..Cestu jsme pak protáhli ještě o kousek dál na Pálavu , odkud jsme si přivezli krásného zakrslého rousného kohoutka - kterého jsme potřebovali na osvěžení krve .yes

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                       2014

smiley30.listopad - dnešní den se naše zvířátka opět již tradičně zúčastnila akce rozsvěcování vánočního stromu ,kde dělala živý Betlém. . Oslice Agáta a malá koza Amálka už to znají - obě chodí každý rok již od malička a spoustu lidí se na ně před akcí ptají...S Amálkou tam šel do party její synáček maličký kozlík  a taky náš nový kozel Zipík - který byl z tolika lidí nadšen, je to mazlíček .

smiley20.listopad - dnes nám přibyl zakrslý králíček - malá siamská samička Kulička.

smiley17.listopad - dnes jsme si udělali dlouhý výlet do podhůří Šumavy , odkud jsme si přivezli mladého zakrslého holandského kozlíka Zipíka. Zipík je téměř stejně starý jako náš bývalý Kokeš - a navíc - s největší pravděpodobností je s Kokešem příbuzný.. Což je moc fajn..

crying15.listopad - dnes do rána nám umřela malá kozička od Amálky... Již nějakou dobu měla zdravotní problémy...

smiley11.listopad - dnes si naše koza Andula doslova vyřvala cestu za ženichem..Dojeli jsme s ní opět za krásným a obrovským celočerným anglonubijským fešákem...Kozel se jí líbil hned , takže pokud vše dobře dopadne , na jaře , hned po Velikonocích se budeme těšit na kůzlátka..

crying6. listopad - dnes jsme přišli o zakrslého kozlíka Kokeše..Doplatil na svoji chytrost , šikovnost a nenažranost ......

smiley28.říjen - dnes odjel náš fešák kozel Čert do nového domova..

smiley23.říjen - dnes v brzkých ranních hodinách se naše Emička s Milouškem stali rodiči 6 nádherných mimineček. Máme velikou radost. Více na http://ramongo.wbs.cz , kde mají peruáni svoje stránky.

smiley17.září - dnes se malé kozičce Amálce narodila kůzlátka. I když jsme Amálku podle bříška tipovali na 3  , narodila se jen dvě, kozička a kozlík...Celá rodinka je v pořádku yes

smiley12.září - dnes jsme si udělali výlet do Polska  do chovatelské stanice orientálních koček , a přivezli jsme si domů  nádherného čokoládového kocoura.Kočky tam byly chovány volně po celém bytě , všechny velice kontaktní a mazlivé..Byli jsme nadšeni, náš kocourek je nebojácný , mazlivý , a sotva se po příjezdu k nám rozkoukal, už za námi běhá pro pomazlení yes..

smiley21.srpen - dnes odcestovala koza Vendula s malou kozičkou Andělkou do nového domova.

smiley28.července - dnešní den jsme opět cestovali ,tentokrát v Olomouckém kraji , odkud jsme si z malé chovatelské stanice dovezli 7 týdenní chlupatou kouli - fenku něneckého ovčáka , která bude kámoška a hlídačka k naší Lejle , která je po smrti Dony stále smutná...

smiley23.červenec - dnes jsme si udělali krásný a daleký výlet a domů jsme si přivezli malou orientální čokoládovou kočičku s průkazem původu, na kterou jsme už dlouho čekali .

smiley20.červenec - dnes jsme byli s nahatýma psíma holkama na výstavě v Mladé Boleslavi.Trápilo nás velké vedro a  domů si Azalka odvezla ocenění VN a Ema V1.

crying11.červenec - dnes nás navždy opustila naše hovawartka Dona. Vyrůstaly s ní všechny naše děti , byla skvělou hlídačkou a členkou naší rodiny.. Teď už naší holku zlatou nic nebolí a jistě se na nás dívá z psího nebe.. Měli jsme jí moc rádi - nikdy na ní nezapomeneme...

frown 10 červenec - Doně se přitížilo a opět jedeme na veterinu.Má teplotu , zvrací , je apatická...Nechodí..Na doktora nevrčí , je jí to jedno...Dostává antibiotika a další injekce...Nevypadá to vůbec dobře...crying

frown9.červenec - hovawartka Dona marodí. Za celý život nezamarodila, tentokrát ji to však doslova podrazilo nohy..Nemůže chodit , je jí špatně .. Do auta na cestu k veterináři ji neseme a na veterině ji doktor přijde prohlédnout do auta...Dona vrčí , ale nebrání se.... dostává několik injekcí a jedeme domů v naději , že bude líp..

smiley21.červen - dnes  nám přibyla nová rohatá členka kozího stádečka  , která dostala jméno Růženka.

 smiley31.květen - koze Vendule se narodila dvě kůzlata , celočerný kozlík a béžovo bílá kozička.

smiley19.květen - dnes se vylíhlo 7 perliček a líhnou se i rousná kuřátka ..

smiley17.květen - dnes jsme vyrazili s nahačkou Azalkou na výstavu do Hradce Králové..Pro Azinku to byla výstavní premiéra.Výstava byla v krásném místě, v kempu nedaleko Hradce Králové , počasí nám přálo bez deště , a domů si Azalka dovezla ocenění VN1 .yes

smiley15.květen - první kvočna se dočkala kuřátek , vylíhlo se jich 6. .

smiley7.květen - Luise se narodilo 7 koťátek, jedna kočička bohužel na svět přišla mrtvá.... Zbylých 6 je v pořádku.

smiley1.květen - dnes jsme si udělali krásný výlet do  Českého ráje , odkud jsme si přivezli 4 kachňátka indického běžce ..Naše domácí velké běžce nám totiž před pár dny vzala škodná sad.

smiley30.duben - dnes se konečně podařilo sehnat vajíčka od pěkných rousných a nepříbuzných slepiček a třetí kvočna tak dostala šanci být maminou smiley.

smiley25.duben - dnes jsem přivezla 7 vajíček rousných  slepiček a nasadila je pod druhou kvočnu..Snad se mi brzy podaří sehnat i dávku vajíček pod třetí kvočnu  , aby tu byla nepříbuzná kuřata na oživení chovu...

smiley23.duben - přivezla jsem 7 vajíček perličky modré a nasadila je pod malou rousnou kvočnu.

smiley22.duben - koza Andula se již nějaký čas léčí s bolavou nohou..A protože jsme se nemohli dočkat veterináře, odvezli jsme Andulu za ním..Před ordinací Andula vzorně stála mezi psy a jinými mazlíčky a když na ni došla řada, vešla po schodech až do ordinace. Chovala se slušně a chirurgický zákrok zvládla v klidu...Byla prý prvním takhle velkým zvířetem v ordinaci laugh.Tak snad se nám holka konečně uzdraví , aby jsme to všechno nemuseli absolvovat znovu..smiley

 

smiley4.duben - na dnešní den jsme netrpělivě čekali 1,5 měsíce - doba , po kterou jsme měli zamluvenou malou orientální kočičku - čokoládovou havanu - přesně takovou , jaká nám před více než dvěma lety umřela věkem..Kočička je úžasný mazlíček , je prostě kouzelná yes

smiley24.březen - dnes máme další přírůstek do kozí rodinky.  Sehnat pěkného holandského minikozlíka po opravdu malých rodičích se nám podařilo až za Českým Krumlovem. Kozlík zvládnul dalekou cestu k nám domů na výbornou a dostal jméno  KOKEŠ.

smiley22.březen - dnes jsme se konečně dočkali kůzlátek od Anduly.. Máme dvě , kluka a holku..Více v sekci KOZY.

smiley31.leden - dnes jsme přivezli ještě jednoho potkánka, opět jsme nějakého hada připravili o svačinu yes.

smiley30.leden - dnes nám přibyl další  tvoreček - maličký potkaní kluk , kterého jsme si přivezli od chovatele hadů - a z původně určeného "krmení" se tak stává domácí  mazlíček.

                                                2014

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                             2013-

smiley30.prosinec - dnes si naše koza Vendula opět vzpomněla, že chce za ženichem. Dojeli jsme tedy na kozí farmu a tentokrát byla připuštěna krásným celočerným anglonubijským fešákem.Tak snad se tentokrát zadaří a kůzlátek se dočkáme...

smiley 5.prosinec - narodili se 3 malí čertíci devil , tři skinníci morčátka , černí s bílými znaky. 1 holčička a 2 kluci .

smiley 30.listopad - tak jako každoročně , i letos jsme byli s našimi zvířátky pozváni na oživení akce "rozsvěcování Vánočního stromu na náměstí v Seči .Letos jsme prvně na tuto akci neměli kůzlátka , takže se zúčastnily kozy Amálka s Andulou a samozřejmě oslice Agáta.  Andula to vzala sportovně , jakmile viděla skupinku lidí , ladně se přenesla přes ohradu a běžela k nim s úmyslem škemrat svačinu cool , takže musela být v ohradě uvázaná ..O závěrečný bonbónek se postarala Agáta , když po rozsvícení stromu prorazila ohradu a vydala se  přes náměstí .. Vše dobře dopadlo a večer už zvířátka odpočívala doma ve své stáji smiley

smiley20.listopad - dnes jsme se konečně dočkali říje u kozy Venduly a dojeli jsme s ní za ženichem AN plemeníkem a pokud vše dobře dopadne , budeme se těšit na Velikonoční nadílku ..smiley

smiley12.listopad - dnes navečer se narodila dvě nahatá morčátka . samička černá s bílými znaky bohužel krátce po narození umřela , zůstal aguti klučík...

smiley27.říjen - narodilo se 6 štěňátek peruánského naháče.Více na   http://ramongo.wbs.cz

smiley20.říjen - dnes jsme s kozou Andulou vyrazili na kozí farmu za plemenným anglonubijským kozlem - bezrohým hnědým obrem Miláškem . A tak se budeme těšit na kůzlátka ..

smiley29.září - dnes odjela poslední dvě koťátka - obě sphynxí holčičky budou ode dneška spolu bydlet ve Znojmě..

smiley28.září - dnešek patřil naháčkovi Milouškovi  , s kterým jsme jeli na bonitaci do Telnice a kde byl "povýšen" mezi chovné psy..   Ode dneška je tedy Miloušek CHOVNÝ yes

smiley19.září - opět cestujeme na kliniku - tentokrát ale s kočkama do Nymburka na vyšetření HCM , která mají v pořádku .

smiley9.září - dnes jsme s naháčem Milouškem cestovali do Pardubic na kliniku za MVDR Beránkem , kde Miloušek absolvoval povinné vyšetření očí...Očička jsou v pořádku..

smiley8.září - od Nymburka jsem si přivezla dva mladé letošní rousné kohouty , z nichž jeden bude později vybrán jako posila našeho chovu těchto zakrslých slepiček..

smiley30. srpen - dnes jsme opět cestovali s Eminkou za ženichem Tupíkem.

smiley29.srpen - dnes odjela obě malá nahatá morčátka do nového domova v Praze..

smiley28.srpen - dnešek jsme strávili s Eminkou na cestách za ženichem ve Varnsdorfu. Vybrali jsme pro ni krásného malého pejska - opravdového peruána z Peru  . Nám se líbil moc a Emince ještě víc heart a tak se budeme těšit na štěňátka ..

smiley25.srpen - Dnešek jsme strávili na Národní výstavě psů v Mladé Boleslavi. Počasí nám přálo - bez deště a vedra. Eminka si domů vezla V1 , CAC , a Miloušek , který se dnes nechtěl předvádět dostal V1.

smiley19.srpna - dnes odcestovalo jedno z morčátek do nového domova - malá samička od Sazičky.

smiley11.srpna - přivezli jsme dvě kačenky indického běžce , kteří se nám z minulosti velmi osvědčili v boji se slimáky...Za dva roky bez běžců je u nás přeslimákováno , takže běžci u nás již budou na stálo ...

smiley25.červenec - narodila se 3 skinny morčátka , 2 černé holčičky a jeden aguti kluk smiley

smiley21.červenec - dnes se naši naháčci Ema s Milouškem zúčastnili mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi. Ema si domů přivezla V1 , CAC , res. CACIB , Miloušek  obdržel V1 , CAJC , BOJ.

smiley10.červenec - dnes odjela do nového domova malá kozička od Amálky.

smiley1.červenec - dnes odjela druhá malá morčecí holčička do chov. stanice v Kutné Hoře.

smiley30.červen - dnes odcestovala jedna morčecí samička do nového domova ve Svitavách.

smiley16.květen .- dnes jsme se vypravili do dalekých Klatov na Národní výstavu psů , odkud si Miloušek přivezl V1 CAJC a Ema V1.yes

smiley1.červen - narození koťátek sphynx.

smiley24.květen - dnes měla oslice Agáta opět říji , tak si s Igorem užívali..heart

crying22.květen - pár hodin po narození bohužel umřel malý kozlík od Amálky. Nevíme proč.. Zůstala černobílá kozička.

smiley21.květen - koza Amálka si pospíšila a dnes přivedla na svět dvě kůzlátka , je to černobílá kozička a bíločerný kozlík .yes

smiley17.květen - narození skinny morčátek.. Máme dvě celočerné samičky.

A vylíhla se tři kachňátka pižmovek z vajíček , co tu zůstala po kachnách  a kačerovi , co už víc jak před měsícem odnesla škodná....Líhnou se pod zakrslou rousnou kvočnou , ta se bude ještě divit smiley

smiley9.květen - dnes jsme našemu andulákovi přivezli novou samičku - protože s tou první se nesnášeli...S novou samičkou si padli na noty chovají se k sobě hezky a moc jim to spolu sluší....smiley

smiley5.květen - dnes ráno odjela kozička od Anduly - bydlet bude daleko , na ekofarmě u Broumova.

heart 3 . květen - naši oslíci tyto první májové dny vzali doslova jako čas lásky wink a tak se přibližně za rok budeme těšit na oslátko...

smiley2.květen - dnes odcestoval holandský kozlík Bucifálek  a ode dneška mu bude dělat společnost stádečko kozích holek , které budou všechny jeho smiley.

 A líhnou se nám kuřátka holokrček , které jsem koupila jako vajíčka - a nyní se zvědavostí sledujeme , jak krásně oškliví tvorečkové z vajíček lezou .. Fotky budou dodány do sekce ostatní zvířátka - protože ten pohled na ně nemá chybu , jsou bezkonkurenční yes.

smiley20.duben - dnes odcestoval kozlík od Anduly do nového domova .

smiley17.duben - přivezli jsme nový párek kačen pižmovek , protože po návštěvě kmotry lišky nám  zbyla pouze jedna kačka a hnízdo vajec  , které jsme dali do líhně ....Nové kámoše si naše domácí hned přišla skontrolovat a vypadá to , že si padli do oka smiley Tak snad se ještě letos dočkáme spokojené kachní rodinky ...angel

smiley14.duben - dnes jsme konečně přivezli andulákovi Bohouškovi nevěstu. Je zeleno žlutá a Bohoušek z ní moc nadšený není ..

smiley 23 . březen - dneska od nás odcestovala koza Pamela , doufáme , že se jí bude v novém domově s jiným kozím stádečkem líbit , a že se jí tam na konci května narodí krásná kůzlátka...smiley

smiley17. březen - dnes odjel poslední nahatý skinny morčík a ode dneška bude bydlet ve Strakonicích ..

smiley 10.březen - máme nového naháčka do naší party smiley , je to malá samička skinny morčátka.

smiley18.únor - tak jsme se dočkali kůzlat od Anduly. I když vypadala minimálně na paterčata wink , narodili se 3 , z toho 1 kozička a 2 kozlíci , barevně každý jiný .yes

smiley 14.únor - narození 3 Valentýnských  nahatých morčátek. Ráno to vypadalo , že budou i Valentýnská kůzlata -  nakonec si na ně  ještě musíme počkat.

smiley3.únor - dnešní den jsme strávili s Emou na mezinárodní výstavě psů v Brně . Byl to dlouhý náročný den , a přivezli jsme si  V1 , CAC , res.CACIB.

smiley 1.únor - dnes odcestoval se svoji novou rodinou růžový modroočko  kocourek Izmael .

smiley20.leden - dnes k nám přibyl další naháček a holoušek - 7 měsíční pejsek peruánského naháče , který pochází  až z dalekých Kanárských ostrovů , které jsou jeho rodištěm.

smiley 11.leden - kočce Bucince jsme vybrali nový super domov u báječných lidí , který je od nás nedaleko a kde bude hýčkaným jedináčkem s postýlkou jen pro ní...

smiley5.ledna - dneska odjela do Znojma malá kozička od Amálky .

                                                                                 2013

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

                                                      2012

smiley26.prosinec - dneska se na nás kozy domluvily - a obě nepřipuštěné chtěly za ženichem smiley.Amálku jsme připustili Bucifálkem a s Pamelou jsme dojeli na nedalekou kozí farmu za krásným a hodným bezrohým obrem - hnědým plemenným AN kozlem . smiley

smiley Přivezli jsme malou vietnamskou prasničku  Vendulku.  smiley

smiley15.prosinec - s naší nahatou psí slečnou jsme byli v Praze na bonitaci. Eminka se moc líbila a dostala známku CHOVNÁ .yes

smiley8.prosinec - dnes odcestoval další nahatý kocourek - tentokrát mink Idonis , který byl velkým obdivovatelem  a ničitelem dudlíků naší malé dcerky wink.V novém domově bude bez miminka a bez dudlíků smiley ..

  Dnes také odcestoval malý kozlík od Amálky , aby dělal společnost stejně staré maličké kozičce , která zůstala sama ....

smiley1. prosinec -jako se již stává tradicí - i letos naše zvířátka dělala živý Betlém  na celodenní akci při rozsvěcování Vánočního stromu na náměstí v Seči. Jako tradičně se zúčastnila oslice Agáta , a z koz byla tentokrát pouze Amálka s kůzlaty...

smiley30.listopad - dnes odjely obě morčecí nahaté holčičky do nového domova. Odcestovaly spolu , takže jim nebude smutno .

smiley26.listopad - další koťátko , tentokrát jeden z růžováčků odjel do nového domova..

smiley24.listopad - černý kocourek Ironic jako první opustil "naši smečku" a odjel s novýma páníčkama do nového pelíšku .

smiley12.listopad - dnes jsme byli s Emou na vyšetření očí na gen. vady. Výsledek - PRA - klinicky prosté .yes

crying 5.listopad - na následky úrazu umřel malý černý kocourek od Bucinky....

smiley 4.listopad - dnes měla naše  peruánka Eminka svoji výstavní premiéru , vypravili jsme se do Prahy na mezinárodní výstavu psů. Ema byla nesoustředěná a roztěkaná - a i když je to milovník lidí , tohle bylo na ni moc...Jinak se posuzovatelce moc líbila a i přes špatné předvedení dostala Emča krásné ohodnocení....Do příští výstavy to musíme ještě lépe nacvičit yes..

doma nás čekalo překvápko - aby u nás těch mláďátek za poslední dny nebylo málo , kvočna nám vyvedla  jedno vyseděné kuře - s kterým už nikdo nepočítal.....  ...Doufáme , že je to letos již poslední a další mláďátka budou až na jaře angel

smiley2.listopad - narodila se dvě zakrslá kůzlátka od Amálky - kozlík a kozička yes

smiley 31.říjen - po delší pauze máme opět narozená nahatá morčátka.  Opět jsou dvě a vypadá to na holčičky.yes

 

smiley3.říjen - máme koťátka

smiley19.září - koza Andula byla u ženicha - vybrali jsme jí pěkného hnědého bezrohého fešáka 100% AN linie Baltazar . Byla to láska - oboustranná - na první pohled , tak budeme doufat , že se v únoru narodí kůzlátka anglonubijátka heart.

crying 17. září . dnes ráno nás navždy opustila naše čivava Kristýnka ve věku 11,5 roku. Odešla náhle , nečekaně  a tiše - usnula v pelíšku - usnula navždy .....crying

smiley 15.září - máme nový přírůstek - je jím  mládě andulky - které jsme pojmenovali Bohoušek yes

smiley 21.srpen - máme koťátka.

 

smiley25.květen - hovawartce Doně se narodilo 6 štěňátek.  5 plavých a 1 černoznakaté - holčička - na kterou jsme čekali... Zůstane doma.

smiley6.duben - koza Amálka si opravdu pospíšila s velikonoční nadílkou - a v noci se jí narodili dva krásní puntíkatí kozlíci , tříbarevný a černobílý . I když jsme jejich narození čekali až déle než za týden - oba jsou v pořádku yes.

smiley20 . březen - dnešní den nám kromě jara přinesl narození dvou černých nahatých morčátek. Fotky v sekci "ostatní zvířátka".

smiley19.březen - s hovawartkou Donou jsme byli u ženicha. Je jím černoznakatý fešák s PP  - a Doně i nám se moc líbil.. Tak snad se tentokrát dočkáme štěňátek...

smiley 4.březen - koza Andula se opět stala maminou na plný úvazek - narodila se jí 4 kůzlata - a jsou to všechno holky yes

smiley29.1.2012 obě malé nahaté kočičky odcestovaly do nových domovů .

smiley17.1.koza Pamela měla opět říji , připouštění mladým AN plemeníkem na farmě p. Dopity se tentokrát nezdařilo , tak jsme si mlaďoučkého bílého bezrohého AN plemeníka půjčili na čas domů...

sad 16.1.2012 - naše kozí stádečko se opět zmenšilo , kozu Julinku nám někdo ukradl a přitom poranil Bucifálka.  Kozy přišly o vůdkyni stádečka a my o zakladatelku chovu čistokrevných zakrslých koz. Lidská závist a hamižnost je strašná nonono.....

smiley1.1.2012 - naše nejušatější koza Ušula odcestovala do nového domova .

                                                             rok  2012

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

                                                              2011

smiley28.12.2011 - kočička Channel odcestovala a od zítřka bude mít svůj domov v Itálii smiley.

smiley 27.12. naše koza Pamela byla u ženicha 100% AN - na farmě pana Dopity .

smiley 24.12 . naši skinníci morčátka dostali společné bydlení , ode dneška budou bydlet spolu .heart

smiley 22.prosinec - kocourek Herold odcestoval s novou rodinou do Zlína.

crying 6. prosinec - dnes odešla do kočičího nebe naše dlouholetá a právoplatná členka rodiny - orientální kočka Gejša..Rozhodli jsme se nechat důstojně ukončit její život , protože poslední měsíce byl pro ni život čím dál větším trápením a utrpením , její zdraví ji už dávno opustilo ...

smiley28.listopad - dnes odcestoval kocourek od Bucinky do nového domova , a odjel taky malý kozlík smiley

smiley26. listopad - letos jsme opět byli pozváni s našimi zvířátky na oživení akce při rozsvěcování Vánočního stromu . Opět jsme vzali oslici Agátu a z koz to nakonec vyhráli Amálka , Bucifálek a malý kozlík.. Zvířata měla opět velký úspěch , nejvíc si to užíval Bucifálek , který se ukázal jako opravdový mazlík a milovník lidí..Fotka v sekci Oslíci .

smiley13 . listopad - koza Amálka byla připuštěna  našim novým kozlíkem Bucifálkem .

smiley 11.listopad - přivezli jsme si domů krásného a neuvěřitelně hodného holandského minikozlíka , který nahradí našeho zlobivého divocha Pepu.

smiley 6.říjen - s kozou Andulou u ženicha na farmě AN koz pana Dopity.

smiley19. září - koza Julča připuštěna.

smiley 16.září - zakrslé koze Amálce se narodil bíločerný kluk smiley

smiley 29. srpna - Dnes večer se i Luisa stala maminkou - a narodily se jí  3 černé kočičky ..

smiley 22.srpna - máme koťátka ! Bucinka se přes noc stala maminkou - máme 2 kluky a 1 holčičku .

yes 9 . srpen - přivezli jsme si novou - úžasně nahatou a milou holčičku - fenku peruánského naháče . A protože je to vyjimečné stvořeníčko , bude mít zde na stránkách celou sekci jen pro sebe .smiley

smiley  1.srpen - morčátkům Briketce a Uhlíkovi se narodilo krásné miminko v barvě aguti .

smiley  20.červenec -   kočička Fantasia odjela s novými majiteli do Prahy . smiley

smiley 16 . červenec - dnes jsme se rozloučili s kocourkem Forestem , ode dneška má nový domov v Liberci .smiley

smiley18. červen - kocourka Galilea jsme odvezli do nového domova a podle zpráv , které máme tam velmi rychle "zdomácněl" a má se dobře .smiley

smiley10.červen - přivezla jsem si chovnou skupinku hedvábniček ,výměnou za naše kachňátka běžců smiley

smiley 5. červen - Dnešek jsme strávili na výstavě koček v Příbrami - tentokrát s Luisou a Denečkem..Luisa si přivezla třetí CAC , čímž splnila podmínky pro udělení titulu CHAMPION  , Deňulka třetí CACIB a stal se INTERCHAMPIONem - a navíc dostal krásný pohár za třetí místo BEST OF BEST , byl třetí nejhezčí kočkou celé výstavy ..Máme velikou radost smiley.

smiley 2.červen - po dlouhatánském čekání  jsme si konečně  domů přivezli černou samičku morčátko skinny.

smiley8.květen - vylíhlo se 8 zakrslých kuřátek .

smiley 1.květen - s Deňulou jsme se vypravili na MVM do Žiliny. Přivezli jsme CACIB .

smiley22 . duben - jedna z podílových AN koziček odcestovala  do Frýdku Místku. Zbylé dvě holky zůstanou doma.   3 zakrslé slepičky zasedly na hnízdo ..

smiley9 - 10 duben - s Deňulkou na výstavě koček v Hradci Králové. Přivezli jsme si jeden CACIB .

smiley6.duben - koza Julča se opět stává maminou - a všechny čekatelé na kozičku musím bohužel zklamat , máme jen kozlíky , tentokrát 3 .

smiley27.březen - opět jsme vyrazili s Deňulou na výstavu - tentokrát do Ústí nad Labem. Dostal CAC , nominaci BIS - a protože je to jeho třetí CAC , splnil tak podmínky pro udělení titulu Champion .yes

crying 14 . březen - Dnes večer nám umřela koza Anabel..Ani po 3 dávkách antibiotik a nálevech prodigestanu se její stav nelepšil ..crying

crying  13.březen  - maličká kočička od Bucinky umřela..Od začátku byla slabá a nechtěla pít..

surprise 12.března - onemocněla nám koza Anabel ,ztratila mléko , téměř nežere, je smutná... přijel doktor , a nasadil antibiotika ...

 smiley 11.březen - s Denečkem v Pardubicích na vyšetření HCM - výborně spolupracoval a téměř celou dobu vyšetření vrněl wink . Od Bucinky jsme se konečně dočkali koťátek ..

smiley 26.-27.únor - s Deňulkou v Plzni na výstavě koček .  Deňula se líbil, dostal 2 x CAC ,po oba dny byl ve výběru do nominace , kde vždy skončil druhý.yes . Po návratu domů nás čekalo překvapení - v podobě dlouho očekávaných koťátek od Luisy.smiley

smiley 20. únor - další kůzlátka jsou na světě ! Koza Anife se stala maminou 3 krásných ušatých dětiček  - 1 holčička  a 2 kluci smiley

crying 18.únor - dnešní den pro nás navždy zůstane smutným a černým, do psího nebe nám odešla naše modrá "slonice", naše právoplatná členka naší rodiny a ochránkyně všeho , co k ní patří...Odešla nám německá doga Cita crying

smiley 17.únor - první letošní kůzlátka jsou na světě ! Koza Anabel porodila dvě ušaté holčičky.yesI Kristýnka se hodně zlepšila, přestala krvácet a chodí celkem dobře smiley.

smiley16.únor - Kristýnka chodí - i když opatrně , zato nás však znepokojuje průjem s krví , který má od včerejška  stále stejný..Nasadili jsme antibiotika..

smiley 15.únor -  Kristýnku jsme našli    bezmocně ležící v koupelně na zemi.surprise .Okamžitá cesta na veterinu , kde dostala dvě injekce , které ji ulevily natolik , že se večer už dokázala udržet na nohách a vrávoravě pár kroků ujít..sad

 

sad  31.leden - pohybové problémy naší dogy nás donutily vyhledat specialistu - neurologa.Citě byla zjištěna vážná nemoc páteře ,  v jejím případě téměř neléčitelná.sad

smiley 20.ledna - dnes k nám z Kladna přicestovalo morčátko - a protože je to čistě černá holčička , začali jsme ji říkat Briketka smiley

heart3.ledna - Bucinka opět zkouší štěstí u ženicha - dnes byla nakryta..Budeme jí držet palečky , aby to do třetice vyšlo a Bucinka se konečně stala maminou ...

                                                     2011

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                       2010

smiley 25.prosinec - každý slaví Vánoce jinak - a naše hovawartka Dona si je dnes "užila" u ženicha.heart

indecision  21.prosinec - po delší době opět s čivavkou Ponožkou na kontrole..Přidali se jí kortikoidy na doléčení  očička.I když pan doktor i paní doktorka očičko velmi chválili - vidět prý na něj pravděpodobně už nebude crying .Uvidíme, jak se jí po kortikoidech vyčistí...

A sphynxí dáma Luisa byla dnes nakryta.heart

smiley 13.prosinec - kočka Růženka odjela do nového domova  - a tak tu snad konečně ustanou věčné boje a nekonečné rvačky mezi kočkami..

smiley 11.prosinec - kočička Nene odjela do nového domova..

smiley 10.prosinec - Ponožky očičko se během posledních několika dnů viditelně zlepšilo, takže už konečně věříme , že o něj nepřijde - jen léčba bude ještě dlouhá ..smiley

indecision 22.listopad - s čivavkou Ponožkou na kontrole , dostala další léky a dál nezbývá nic jiného , než kapat, 2 x denně dávat tabletky a čekat .....surprise

smiley 15.listopad - čivavka Ponožka na kontrole a rozešití oka.  I když na očičko vůbec není hezký pohled, podle doktora to vypadá dobře a pokud během 10 dní opět nenastanou komplikace , očičko by se mělo postupem času vyhojit a vyjasnit..

smiley 14.listopad - opět na výstavě s Luisou a Dendou. Luisa se velmi líbila, byla ve výběru do nominace.. Nakonec nominovaná nebyla , dostala  CAC  , Deňula dostal V1 yes

smiley 13.listopad - po dlouhé době opět na výstavě , tentokrát s Luisou a Denečkem . Luisa dostala CAC , Deneček byl ve výběru do nominace , nakonec nominovaný nebyl..Dostal V1.yes

smiley 6.listopad - zakrslý kozel Pepa připustil Julinku . 

smiley 5.listopad - zakrslý bíločený kozlík odcestoval s novými majiteli do Olomouce.

sad 4.listopad - Ponožce bylo dnes na veterině zašito očičko..Už po druhé . Je to už asi poslední pokus o jeho záchranu ..

sad 2.listopad - opět na veterině s Ponožkou , nevypadá to vůbec dobře crying .

sad 29.říjen - Ponožky očičko se velmi zhoršilo. Opět cesta na kliniku , dostala 3 injekce  , dvoje jiné tablety a změnily se jí i antibiotika do oka..Snad se to brzy zlepší..crying

smiley 24.říjen - Bucinku jsme přivezli od ženicha , a pokud vše dopadne dobře , koťátka se narodí na Vánoce .

sad 22. říjen - Dnes byly Ponožce odstraněny stehy - bohužel - musela ihned podstoupit další chirurgický zákrok pod narkozou .Léčba se ještě protáhne , ale už teď je jasné , že očičko už nikdy nebude, jako dřív..crying

heart 19. říjen - kočku Bucinku jsme odvezli za ženichem. Ještě ten den byla nakryta..

indecision S Ponožkou ob den jezdíme na kontroly  , několikrát denně kapáme antibiotika, mažeme zvlhčujícím gelem ,podle doktora to vypadá dobře.

surprise 12.říjen - čivava Ponožka měla hrozivě vypadající úraz , při nímž ji mimo jiné vylezlo ven celé oko.surprise.Okamžitá cesta na specializovanou  kliniku , kde ji při operaci vpravili oko zpět..Víčka má sešitá , na krku límec a ze sebevědomé a hrdé čivavy je nyní hromádka neštěstí.. Léčba bude nějaký čas trvat a s očičkem vůbec nemá vyhráno .. Všichni jí držíme palečky, aby se oko zahojilo a nemuselo být dodatečně odebráno surprise .

smiley 1.října - koza Róza odjela s fajn lidičkama do Podkrkonoší. Brzy bude mít kůzlata , tatínkem je náš zakrslý kozlík  Pepa wink.

smiley 24.září - koza Anabel nezůstala pozadu a dnes byla připuštěna stejně jako její sestra - AN kozlem na farmě pana Dopity. Prvnímu nabídnutému ženichovi sice natloukla surprise, ale do druhého se hned zamilovala , takže jsme domů přijeli " s pořízenou" a doufáme , že se kůzlátka vyvedou po tatínkovi ..

smiley 23.září - koza Anife byla připuštěna plemenným anglonubijským kozlem na farmě pana Dopity.

smiley  17 . září  - po nekonečně dlouhém čekání jsme se opět dočkali zakrslých kůzlátek od Julinky.. Tentokrát jsou 3 !! yes , 2 kluci a jedna holčička . Jsou úžasní , puntíkatí - jakmile oschnou a zkrásní  , přidám fotky do sekce " Kozy"..

smiley  14.září - Protože nám umřel perlák , sháněli jsme náhradu ...A dnes jsme přivezli 4  třítýdenní kuřata perliček , aby bylo venku na co koukat .

11.září - vylíhla se 3 zakrslá kuřátka , letos  už asi poslední
 
1.září - vylíhla se dvě zakrslá kuřátka   a neustále čekáme na narození zakrslých kůzlátek od naší Julči...
 
30.srpen - opět další naháček doma . Tentokrát morčátko - malý černý skinník .
 
  25 . srpen - dnes dnes navečer dotlouklo srdíčko našemu nahatému potkanovi Nudýskovi , který dlouho bojoval s rakovinou .
 
24. srpen - dovezli jsme dva nepříbuzné kohoutky zakrslé rousné  , do našeho rozrůstajícího hejna těchto krásných slepiček.
 
21 . srpen - dnes  náš rošťák -  kocour Charles odcestoval s milýma lidičkama  do svého nového pelíšku v Lounech . Přejeme mu hodně štěstí..
 A vylíhlo se 7 zakrslých kuřátek
 
12 .srpen - od Kroměříže jsme dovezli  nového beránka   a zatímco jsme byli pryč , vylíhlo se 5 zakrslých kuřátek
 
4 . srpen - Bucinka byla dnes nakryta.
 
  3.srpen - nahatou kočku  Bucinku jsem odvezla za krásným , čistě černým ženichem .
       A kočička NENE je nakryta naším Charlesem .
 
  23.červenec - dnes jsem vzala naše 2 nahaté  kočičí dámy - Luisu a Buciu  na vyšetření HCM. Obě negativní .
 
22.červenec - opět nám zasedla jedna  kvočna a dostala pod sebe 9 vajíček od zakrslé rousné slepičky.

30.červen - Vylíhlo se 5 zakrslých kuřátek.

27.červen - kočička Dayla odjela s novými majiteli do Polska .
 
8.červen - dali jsme vykastrovat kočku Růženku , další koťátka už od ní nechceme..
 
6.červen - po dlouhé době jsme vyrazili na výstavu koček - tentokrát do Příbrami. Bucinka dostala CAC , a malá kočička Dayla V1.
 
3.červen - na naši farmičku přibyl párek kamerunských oveček , které jsme dovezli od Zlína . Prozatím jsou jen ve stáji, než zkrotnou .K ovečkám jsme jako bonus dostali dospělého perláka - takže naše dvě slepičky perličky už mají chlapa  .
 
30.květen - německá doga Cita úspěšně absolvovala bonitaci. Chovná
 
  27.květen - rodí se  nahatá koťátka , Luisa se stává maminou
 
19.květen - vylíhla se 3 zakrslá kuřátka
 
18.května - dlouho očekávaný den - na letišti v Praze jsme si vyzvedli naše nové černočerné nahaté štěstí , je jím nádherný  a úžasně umazlený kočičí sphynxí kluk , který k nám přiletěl z Polska .
 
6.května - vylíhlo se 6 zakrslých kuřátek
 
2.května - německá doga Cita absolvovala svoji první výstavu - MVP v Praze , dostala  VD2.
 
  28.duben - zakrslá rousná "výstavní" slepička zasedla na hnízdo .
 
  17.dubna - koza Róza se stala maminou - narodil se jí krásný ušatý bílý kozlík - fotky v sekci "kozy".. A líhnou se další 3 zakrslá rousná kuřátka.
 
15.duben - další kvočna nám zasedla na vajíčka zakrslých rousných..
 
13.duben - líhnou se nám první 3 opravdová zakrslá rousná kuřátka
 
7.dubna - od Orlických hor jsme dovezli mladou , ani ne roční samičku páva modrého.
 
28.březen - i druhá zakrslá slepička - loňská kříženka zasedla na hnízdo , a pomáhá nám tak rozšířit hejnko zakrslých rousných
 
  25.březen - Luisu jsme přivezli od ženicha domů . Tak držíme palečky, aby se koťátka povedla..
 
24.březen - zakrslá slepička kříženka - zasedla na hnízdo . Dostala pod sebe na vysezení vajíčka zakrslých rousných slepiček ..Snad se podaří
 
23.březen - holandský kozel Pepa nám neplánovaně připustil kozu Anabel..
 
22.březen - máme zprávy, že Luisa se již "zamilovala" do námi vybraného kocoura , tak pokud se zadaří , dočkáme se tmavých koťátek
 
21.březen - odjela poslední kočička z vrhu "C" ,a odvezli jsme Luisu za ženichem do jiné chovatelské stanice. Neustálé mrouskání ji již vysilovalo .. Tak je doma nějak  prázdno
 
11.březen - dnešní den nás po těžké nemoci navždy opustil - a do kočičího nebe odešel náš černý kočičí kluk - Czerkies.Den před svými prvními narozeninami ..
 
 
24.únor - opět nám přibylo několik mláďátek . Kočce NENE se narodila 2 koťátka , a máme další poslíčky jara - vylíhla se 4 zakrslá kuřátka .
 
21.února - nadešel očekávaný den " D " . Do Jižních Čech s námi odjela oslí mazlinka , rošťanda a puberťačka  Bubajda a zpět domů jsme přivezli maličkou ,tolik očekávanou  Agátku.
 
 
8.února - kozlík Hurvínek byl u veterináře. Diagnoza - zápal plic. .Nasazena antibiotika.
 
 
6.února - zjišťujeme, že jedna ze zakrslých slepiček sedí na vajíčkách ..Tak snad už to jaro brzy přijde.
 
5.února - kozí překvápko je na světě.Napůl hnědý, napůl puntíkatý , zakrslý kozlík Hurvínek. .Tentokrát je to jedináček .Fotografie v sekci "Kozy" .

31.ledna - přibylo nám další zvířátko - tentokrát z řady plazů. Maličký sameček chameleona jemenského
 
 4.ledna . Zakrslá koza Julča bude maminou. Už nad ní nějakou dobu váháme, ale nyní je to jasné.Narození kůzlátek bude překvápko , nikdo neví kdy ..

                                                                                  2010

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                              2009
20.prosinec - z Podkrkonoší k nám přicestoval zakrslý rousný kohoutek - bývalý partner naší rousné slepičky. Tak se ti dva opět po dlouhé odluce setkali..Náš kohoutek krasavec má už dlouho problémy s nohou a nový ho vystřídá.
a z Olomouce jsme si přivezli Charlese ..Tak je rošťák na Vánoce doma. Nene - i když se mrouská, nechce Charlese ani vidět
 
 
1.prosinec - doga Cita byla na operaci očních víček .
 
15.listopad - koza Róza byla u ženicha - u anglonubijského kozla na farmě pana Dopity
 

  5.listopad - u nás jsou dvě novinky . Růženka úplně přesně po roce se opět stala maminkou , tentokrát má 5 dětiček . 4 holčičky a 1 kluk.

 A kocoura Charlese jsme zapůjčili do jiné chov. stanice - odjel na "dovolenou" za holkama .Určitě se mu tam bude líbit, protože tam mu v jeho touhách nikdo bránit nebude .. Držíme palečky, aby po sobě zanechal spoustu krásných koťátek .

 
1.listopad - máme novou bílou bezrohou kozu Rózu , která s námi přijela až od Šumperka. Má pěkné vemeno a výborné mléko , jen se musí naučit pást se venku na volno , doteď byla pouze uvázaná v chlívku
 
7. října - přivezli jsme malou oslí holčičku , která u nás sice bude jen na nějaký čas  na návštěvě, ale i tak jsme rádi , že nás přivede na veselejší myšlenky a zaplní to prázdno po Tamaře
 
1.října - Tamara umřela
 
29. září -za Tamarou opět přijel doktor
 
28 září -byl tu doktor. Tamara , i přes špatné a neměnné výsledky vypadá trochu lépe. Je to bojovnice
 
26.září - zase tu máme doktora u Tamary
 
25.září -s doktorem  stále bojujeme o Tamaru
 
24. září - opět je za Tamarou doktor
 
23.září - s osličkou Tamarou je zle a začíná boj o její záchranu ..více v sekci " smutný příběh" ..
 
7.září - po 13 letech života u nás nám umřel želvák ..
 
5.září - Kočka Růženka už několik dní zamilovaně pozoruje koťátka při hře , několikrát se pokoušela do hry zapojit .Nakonec se rozmrouskala a pokud se tentokrát zadaří , začátkem listopadu se narodí banda nahatých růžováčků .
 
24 .srpen - kvůli opětovnému zhoršení zdravotního stavu naší osličky Tamary tu byl opět doktor a nasazena další léčba.
 
13. srpen - přibyla k nám do rodiny malá sphynxí holčička
 
21.července máme koťátka sphynx . 3 kocourky  a 1 kočičku 
 
13 července - vylíhlo se 5 kuřátek.
 
12.července - líhnou se kuřátka ! Od rána je slyšet pípání , ale ještě večer není jasné, kolik jich bude..
 
11.července - koza Tereza odcestovala na nové působiště 
 
26.června - koza Líza odjela do nového domova na malou kozí farmičku.
 
21.červen - zakrslá slepička zasedla na 11 vajíček , 3 jsme ji raději odebrali, tak sedí na 8.Snad se tentokrát kuřátek dočkáme.
 
16.červen - bude pro nás navždy smutným a černým dnem - umřela nám oslice Klaudie
 
 
6.červen - podnikli jsme dlouhou náročnou cestu , najeli celkem asi 1200 km téměř nonstop  a z Warszawy s námi domů přijel krásný sphynxí černý kocourek - Czerkies .
 
1.červen - byl u nás dnem oslích námluv.Klaudie těžce zamilovaná , tohle jsme u ní za ty roky - u několika oslích ženichů ještě nezažili..Tak třeba se oslátko podaří...Oslice Tamara dobrala léky a zdá se být v pohodě..
 
30.května - dovezli jsme novou zakrslou slepičku , z Lomnice nad Popelkou , a co víc - je to přímá sestra naší mrtvé slepičky...snad osud ?
 
27.května - hovawartka Dona, které její mateřství zřejmě zatemnilo mozek, vyloupila a sežrala všechna vajíčka zakrslé slepičky.Ta je určitě  statečně bránila, protože o kus dál ležela mrtvá , zakousnutá..Za pár dní se měla vylíhnout kuřátka , kterých se už nedočkáme. Kohoutek zůstal opět sám
 
20. května - opět jsme tu měli doktora na Tamaru.
 
16. května - Růženka se opět rozmrouskala, a s Charlesem si  dávají opravdu záležet , držíme palečky, aby se tentokrát koťátka povedla.
A podle nejnovějších zpráviček víme, že ani Nene nezůstala pozadu , i ona byla tento den prvně nakrytá
 
15. května - po neustálém Nenýsčiném mrouskání, které ji už nesvědčilo , jsme ji odvezli za krásným černým sphynxím ženichem.
 
14.května - hovawartka Dona maminou, má 3 černý a 5 plavých miminek , z toho pouze jediný černý kluk , jinak samé holčičky
 
13.května koza Tereza je maminou . Radujeme se ze dvou krásných hnědých holčiček poloanglonubijských.
 
11.května - zakrslá slepička zasedla na 9 vajíček .
 
18.dubna koza Líza je maminou, narodili se jí 2 velcí, silní kozlíci...A my tolik čekali na kozičku
 
17.dubna - Tamary stav se zase zhoršil..Volám na státní vet.ústav , už vím výsledky,a marně čekáme na doktora 
 
12. dubna - kočička NENE na Mezinárodní výstavě v Hradci králové dostala V1 , CAC.. Nenýsce moooc gratulujeme ..
 
10. dubna - oslice Klaudie je v říji , a svádí Igora. Držíme palečky, aby se to tentokrát  povedlo a Klaudie se stala  maminou..
 
9. dubna - opět je tu doktor na Tamaru..
 
8.dubna - jaro přišlo i na naše husy.Husák začal na všechny útočit a  "paní Husáková" snesla první vajíčko. Oba se pak tvářili velmi důležitě ,jakoby to mysleli vážně ,  takže se snad housátek dočkáme .
 
24.března - z Českého ráje jsme si přivezli mladý nepříbuzný pár pávů modrých.
 
17.března s oslicí  Tamarou jsme byli na vyšetření na klinice..
 
16. března - opět tu byl doktor za oslicí Tamarou.
 
15.března , sphynxí rodinka se asi opět brzy rozroste,po dlouhé nekonečné době zavírání a hlídání jsme Růženku nechali s Charlesem. Ihned ji nakryl .
 
11.března 2009 jsme hovawartku Donu nakryli černoznakatým psem.
 
7.března -  se zakrslá kozička Julča stala maminou, narodila se jí dvě kůzlátka.
 
5.března - oslici Tamaře opět nasazena ATB
 
2.března 2009 má oslice Tamara první říji u nás..Samozřejmě nepřipouštíme...
 
26.2.2009 se koze Róze narodila 4 kůzlátka. Jedno se udusilo v obalech. I tak -  na prvničku to je výkon, to jsme opravdu  nečekali .
 
 
18.2.2009 oslice Klaudie prodělala nepříjemný veterinární zákrok - trhání uvolněných zubů. Bolelo nás to taky a cítili jsme s ní... .
 
15.2.2009 byl tu kovář na úpravu kopyt oslíkům.Vyslovil další z krutých diagnoz , Tamara má schvácená kopyta - staršího data...A to jsme si mysleli, že VÍC toho už ta chuděra mít snad ani nemůže...
 
12.2.2009  dnes tu byl  doktor  obrousit Klaudii zuby. Při té příležitosti skontrolovali osličku Tamaru , která se kulatí a přibírá téměř před očima..Dnes dobrala poslední injekce ATB a nyní to chce čas ..Je už taky o hodně živější a veselejší a venku za mnou chodí jako pejsek..

5.2.2009 jsme si dovezli pár oslíků , oslice ve velmi špatném stavu.
                                                                      2009
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                 2008-
12.12.2008 byla koza Tereza  u AN kozla na farmě pana Dopity.


11.12.2008 jsme si přivezli štěně, modrou fenku německé dogy.
                 
TOPlist