Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 06.01.2019 00:16:18 

Chovatelská stanice  RAMONGO

Ostatní zvířátka

                                                                                smiley

                                               Zajda                naroz.únor 2018

   

  Zajdu jsem si přivezla od chovatele z malé vesničky u Kutné hory..Vyrosttl z ní opravdu krásný . velký králík -  její tatínek je výstavní králík činčila velká a maminka je burgundský králík.. Je to naše zakladatelka chovu pekáčových králíků.

                                                                                smiley

 

                                                     Bertík               naroz.leden 2018

 

Bertíka jsem koupila na výstavě ČSCH. Je to novozélandský bílý a měl by to být budoucí ženich k naší Zajdě.. Vypadá jako takový kulatý moula, ale je pěkně divoký. Určitě časem zkrotne. Oproti Zajdě se zdá malý - proti ní se zdají být malí všichni, kromě obřích plemen. Už se těšíme na miminka.

                                                                   smiley

                                  Tenisák               naroz. 2.1.2015

   

Plemeno - zakrslý siamský žlutý - s PP. Moc dlouho jsem ho marně sháněla , až jsem se obrátila na svého známého chovatele zakrslých králíčků a tohohle výstavního krasavce si od něj přivezla. ..Jméno , které mu vymyslel manžel , na králíčka neuvěřitelně sedí..Malý , kulatý a když se člověk přiblížil k jeho boxíku v králíkárně , lítal kolem dokola a odrážel se ode stěn , jako hozený tenisák . Časem si zvykl a za další čas se nechá i pohladit. Samičku s PP k němu se mi sehnat nepodařilo.Tak zůstal sám.

 

                                                    

                                                      smiley

 

                                      POTKANI

Potkani jsou u nás oblíbení pro svoji chytrost .Máme jich několik.

          

                          Piškot         naroz.  22.3.2017

                    

 Syn naší zákeřné potkanice Terezy a nahatého Kryštofa. Jediný žlutobílý strakáček co se nám kdy narodil...A k tomu dumbík..Bylo jasné , že tu zůstane..

 

                                                 smiley

                                Zuzanka      naroz. březen 2018

 

Zuzanku jsem přivezla neplánovaně. Učarovala mě v Chrudimi v Tescu ve zverimexu.Zrovna jsme doma řešili přežití těžce nemocného ježčího nalezence a tak morčátko bylo nápad , jak odvést pozornost od maroda.

 

                                                     smiley

                             Elinka    naroz. červenec 2018

 

Úplně obyčejná krástkosrstá kráska ze zverimexu v Čáslavi. Všimla jsem si ji jako pár dní starého miminka, tak jsme si na ni museli nějakou dobu počkat. Nejdřív bydlela sama v kleci vedle Zuzanky, potom jsem jim koupila novou větší klec a obě holky tam spolu začaly bydlet. Od začátku spolu vycházejí bez šarvátek a bez problémů , jedna druhé dělá společnost.

 

                                                     smiley

                                                   Žofka         nar. 14. květen 2016         

            
Užovka červená - forma abott  okeetee.Vyhlídnutou jsem ji měla dlouho , ale tuto formu sehnat až tak jednoduché nebylo.  Máme samičku a je to fajn spestření naší domácnosti.

 

 

                                            Zakrslá rousná

 
     
 
První párek těchto pěkných slepiček se podařilo sehnat na výstavě v Lomnici nad Popelkou v roce 2006.Slepička se dožila 9 let .. Dnes tu po dvoře běhají 4 slepičky s kohoutem , a od jara do zimy je okolo nich hejno kuřátek , která si  spolehlivě vysedí a odvodí smiley.
 
                               
                                   
                                                     Česká zlatá kropenka
 
 Naše národní plemeno , které vzniklo před mnoha staletími.. Lehká , nenáročná , otužilá. velkou část potravy si najde sama - pokud má velký výběh. Má dobré mateřské vlastnosti a značnou míru ostražitosti.. Máme kohouta a dvě slepičky . Náš kohout má za sebou dva útoky lišky. Po každé jako zázrakem přežil, zatímco jeho družky to štěstí neměly. Život vyhrál, zato však přišel o ocas a nový už mu nidy nenarostl.
 

                                                             

                                   Indičtí běžci   -  naroz. 12.6. 2013

                                 

Neúnavní , nepostradatelní a nenahraditelní sběrači slimáků , kteří u nás už navždy budou zaujímat čestné místo v boji se slimáky , protože běžcům se nic nevyrovná....

Máme čtyři kachny , které jsou z přirozeného odchovu.

 

                           

                            Perličky      naroz. léto 2014

 

  Perličky jsou velmi ostražitá a téměř neochočitelná zvířata.. Ty naše nám vysaděla a odvodila naše rousná slepička , ale přesto zůstaly plaché a velmi opatrné.. Neustále se mezi sebou dorozumívají  a každou změnu , návštěvníka, nebo vyrušení hlásí nepříjemným křikem - který je slyšet široko daleko..Máme poslední perličku , která , pokud je sama, drží se baráku a chodí se slepicema. Vždy, pokud bylo perliček víc, zanášely , toulaly se a postupně se ztrácely, až zbyla jedna..

                                                                             

                      

 

  

.
TOPlist