Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.05.2018 00:07:23 

Chovatelská stanice  RAMONGO

Ostatní zvířátka

 

                                                             

                                                      Havanna   naroz. 22.8.2011

  

Narodila se u nás. Byla kotětem s nezmuchlanější kůží, je to nejmazlivější kočka, a taky nejtlustší , co jsme kdy měli. Zůstala tu neplánovaně , syn si ji od malinka hýčkal a oblíbil, že jsme neměli srdce to pouto přetrhnout. Havannka miluje děti, a spí výhradně v posteli se synem. Je bezproblémová, kamarádská, snese se s každou kočkou a až mateřsky opečovává cizí koťata. Je vykastrovaná.

 

                                           Kočka Boriska      naroz. 5.7.2014

  

V kalendáři slavil svátek Boris , když jsem přivezla maličkou barevnou kočičku - kterou jsme nazvali podle kalendáře - Boriska.. ale je nazývaná též Fleková , nebo Maskáč...je to naše nejobyčejnější kočka, přesto každou návštěvu zaujme ze všech nejvíc...Nejenom vzhledem , ale i povahou je vyjímečná..Žádná z koček se nikdy tak markantně nedožadovala mazlení, jako právě tahle...Přicestovala k nám až z dalekého Zlína , kde se narodila a vyrůstala v bytě. V bytě je naprosto spokojená a chová se vzorně .smiley  Boriska je kastrovaná , je domácí a ven se jde jen projít..

   

                                                                 

                                                           Flíček        naroz. 21.5.2014

 

Flíček je kocour naší starší dcery. Narozený ve stáji , měl zůstat venkovním..Jenže to jsme ještě měli vlčandu , která vše lovila .. A když jsem jí jednou vytáhla polomrtvého malého Flíčka z tlamy - bylo rozhodnuto, to malé špinavé mrně zůstane domácí..Povahou peršan - flegmatik , který leží na zádech v prostřed kuchyně , nebo v psím pelíšku..Miluje vůni sava např. při vytírání podlahy  tu  vyhledává a válí se po ní . Daleko horší jeho úchylka je záliba v popelu , který vždy někde venku najde  a domů pak chodí šedý a uválený od popela..Flíček je kastrát , byl původně bytový , ale nyní hodně času tráví venku.

 

                               Malvína          naroz.18.7.2016 

Malvína je potomkem naší venkovní britské modré kočky Šmoulinky a poloperského vesnického kocoura.

Pro tříbarevky mám slabost a když se narodila tahle malovaná kráska - bylo rozhodnuto - zůstane u nás.Je to  mazlivá a krásná kočička , povahově jako britka - takže je tvrdohlavá ,  svá a mazlí se, jen když chce sama a s tím, koho si vybere ona..

 

                

                                                    Mája                  naroz. 1.5.2017

                  

Máju jsem úplně náhodou objevila v inzerci .A protože bydlela blízko, a byla tak krásná - neodolala jsem. Z 5 sourozenců byla jediná zlá a lov byl náročný a v rukavicích. Dostala jsem zavázanou krabici - ze které to houkalo, syčelo a vrčelo. Byla jsem ujišťována, že je to kocour, což je nesmysl.Během dvou dnů se z koťátka stal mazlík a dnes je to ta nejbáječnější mazlivka, kterou mají všichni rádi.. Adoptovala ji stará peršanka a zasvětila Máju do všech zákoutí našeho hospodářství.

                                                                                smiley

                                                                       

 

                                  Tenisák               naroz. 2.1.2015

   

Plemeno - zakrslý siamský žlutý - s PP. Moc dlouho jsem ho marně sháněla , až jsem se obrátila na svého známého chovatele zakrslých králíčků a tohohle výstavního krasavce si od něj přivezla. ..Jméno , které mu vymyslel manžel , na králíčka neuvěřitelně sedí..Malý , kulatý a když se člověk přiblíží k jeho boxíku v králíkárně , lítá kolem dokola a odráží se ode stěn , jako hozený tenisák wink .

Věřím, že se mi k němu podaří sehat stejně krásnou holku s PP. Sameček váží 1,28 kg.

                                                    

                                                      smiley

 

                                      POTKANI

Potkani jsou u nás oblíbení pro svoji chytrost .Máme jich několik.

          

                          Piškot         naroz.  22.3.2017

                    

 Syn naší zákeřné potkanice Terezy a nahatého Kryštofa. Jediný žlutobílý strakáček co se nám kdy narodil...A k tomu dumbík..Bylo jasné , že tu zůstane..

 

                                                 smiley

                                Zuzanka      naroz. březen 2018

 

Zuzanku jsem přivezla neplánovaně. Učarovala mě v Chrudimi v Tescu ve zverimexu.Zrovna jsme doma řešili přežití těžce nemocného ježčího nalezence a tak morčátko bylo nápad , jak odvést pozornost od maroda.

 

                                                     smiley

                                                   Žofka         nar. 14. květen 2016          

                                                  
Užovka červená - forma abott  okeetee.Vyhlídnutou jsem ji měla dlouho , ale tuto formu sehnat až tak jednoduché nebylo.  Máme samičku a je to fajn spestření naší domácnosti.

 

 

                                            Zakrslá rousná

 
     
 
První párek těchto pěkných slepiček se podařilo sehnat na výstavě v Lomnici nad Popelkou v roce 2006.Slepička se dožila 9 let .. Dnes tu po dvoře běhají 4 slepičky s kohoutem , a od jara do zimy je okolo nich hejno kuřátek , která si  spolehlivě vysedí a odvodí smiley.
 
                               
                                   
                                                     Česká zlatá kropenka
                       
 Naše národní plemeno , které vzniklo před mnoha staletími.. Lehká , nenáročná , otužilá. velkou část potravy si najde sama - pokud má velký výběh. Má dobré mateřské vlastnosti a značnou míru ostražitosti.. Máme kohouta a dvě slepičky .
 

                                                             

                                   Indičtí běžci   -  naroz. 12.6. 2013

                                 

Neúnavní , nepostradatelní a nenahraditelní sběrači slimáků , kteří u nás už navždy budou zaujímat čestné místo v boji se slimáky , protože běžcům se nic nevyrovná....

Máme čtyři kachny , které jsou z přirozeného odchovu.

 

                           

                            Perličky      naroz. léto 2014

 

  Perličky jsou velmi ostražitá a téměř neochočitelná zvířata.. Ty naše nám vysaděla a odvodila naše rousná slepička , ale přesto zůstaly plaché a velmi opatrné.. Neustále se mezi sebou dorozumívají  a každou změnu , návštěvníka, nebo vyrušení hlásí nepříjemným křikem - který je slyšet široko daleko..Máme poslední perličku , která , pokud je sama, drží se baráku a chodí se slepicema. Vždy, pokud bylo perliček víc, zanášely , toulaly se a postupně se ztrácely, až zbyla jedna..

                                                                             

                      

 

  

.
TOPlist